banner84

 Alanya'da esnaf sezonun uzamasını bekliyor

Rusya pazarının açılmasıyla birlikte ilk kafilenin Antalya'ya gelmesi esnafı sevindirdi. Değirmenci, ilerleyen günlerde Alanya'nın Rusya ve diğer pazarlar tarafından turist akınına uğrayacağını söylerken, beklentilerinin sezonun uzaması olduğunu vurguladı

 Alanya'da esnaf sezonun uzamasını bekliyor

Alanya'nın en önemli kaynak pazarı olan Rusya'nın kısıtlamaları kaldırmasıyla birlikte Antalya'ya dün ilk Rus kafilesi geldi. Alanyalı esnafın beklediği Rus turistlerin gelmesiyle birlikte, Alanya Otelciler Pansiyoncular Lokantacılar Kafeteryacılar Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci de açıklamalarda bulundu. Pandemi sürecinin yıpratıcı bir dönem olduğunu hatırlatan Değirmenci, Rusya ile birlikte diğer pazarlarda da turist akışının sağlanmasıyla ilçenin turist akınına uğrayacağını vurguladı. Öte yandan Değirmenci, esnafın beklentisinin sezonun uzaması olduğuna değindi. 

RUSYA PAZARININ AÇILMASI ÖNEMLİYDİ
Değirmenci, "Bugün itibarıyla uçuşlar başladı. Toplamda 44 tane uçağın Antalya Havalimanı'na ineceğini biliyoruz. Yaklaşık bin 500 civarı turistin Alanya  bölgemize geleceğini de biliyoruz. Rusya turizmi Türkiye'deki pazarın ortalama yüzde 35'ini teşkil ediyor. O yüzden Rus pazarının açılması bizim açımızdan çok iyi. 

SEZONUN UZAMA BEKLENTİSİ
Biz inşallah 1 temmuz itibarıyla Kasım'a sarkacak bir sezonla hem turizmcimiz, hem esnafımız, hem Alanya'mız, hem bölgemiz bu konuda kazançlı çıkar. Pandemi bizi yordu, hepimizi yıprattı. Hem esnaf olarak hem toplum olarak yıprandık. Sosyolojik ve ekonomik olarak etkilerini hep beraber yaşadık.

ESNAF DİĞER PAZARLARDAN DA GELİŞME BEKLİYOR
İnşallah Rusya'daki turizmin açılması ile beraber, Almanya pazarı,Hollanda pazarı, Polonya pazarı sebebiyle de iyi bir turist akımı alacağız gibi görünüyor. Esnaf grubu olarak biz onları en iyi şekilde ağırlamaya çalışacağız. Aşılamanın geldiği noktada memnuniyet verici. İnşallah, yıl sonu itibariyle pandemi gündemimizden çıkar ve bundan sonra tamamen normal bir hayata döneriz" dedi. -Alkın BİRİCİK

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107