banner84

Alanya'da öğrencilere ev yok

2019-2019 eğitim öğretim dönemi öncesinde 2 üniversitesi bulunan Alanya'ya gelecek öğrenciler kalacak yer bulamıyor. Yurt kapasitesinin yetersiz, kiralık evlerin zor bulunması öğrencilere ve ailelere zorluk yaşatıyor.

Alanya'da öğrencilere ev yok

-Özgür YILMAZ

-Asiye ELİAÇIK

Her geçen yıl öğrenci sayısı artan Alanya'da öğrencilerin barınma sıkıntısı ortaya çıkmaya başladı. Okullar Eylül ayında açılıyor ancak Kasım ayının sonuna kadar turizm sezonunda apartların dolu olması da bu sıkıntıyı daha da artıyor. Yurtlara yerleşemeyen öğrencilerse kalacak yer bulma telaşına kapılıyor. Alanya Emlakçılar Derneği (ALEMDER) Basın Sözcüsü Ali Özsoy, kiralık ev bulunmamasının sebeplerini ve dolandırıcılara karşı aileleri ve öğrencileri Alanya Posta TV aracılğı ile uyardı.

'YETERİNCE KONUT YOK'

Özsoy, "Bizi bu dönemde arayan çok öğrenci oluyor. Bu konuda biz de muzdaribiz ve sıkıntı içerisindeyiz. Yeterince konut yok. Öğrencilerimizi üzüyoruz, kiralık konut sağlayamadığınız için. Alanya'da kentsel dönüşümler başladı. Ayrıca Alanya iç göç alan bir şehir ve maliyetlerin de yükselmesi ile yeni konut üretimi yok. Bu sebeple kiralık konut bulmakta sıkıntı yaşayabiliyoruz. Ayaklı emlakçı dediğimiz bir kesim var. Biz dernek olarak bu insanlarla savaşmaya çalışıyoruz. Sosyal medya üzerinden bu tür kişilere kiralık ve satılık ev tanıtımı yapıyorlar. Ancak daire kiralamak ya da almak isteyenler direkt emlakçıları ararlarsa daha iyi olacaktır. Hem dolandırıcılara karşı hem de işlerin daha sağlam ve güvenilir olması için emlakçıları tercih etmeliler" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107