banner84

Alanya'da otobüse de zam gelebilir

Alanya’da taksimetreye gelen zam sonrası otobüsçülerde de zam beklentisi oluştu. Özkan, “ Şu anda zam görünmüyor ama akaryakıt fiyatlarının durumuna göre ilerleyen zamanlarda tekrar zam isteyebiliriz” dedi.

Alanya'da otobüse de zam gelebilir


(Özlem KAYGUSUZ)- Taksimetreye gelen zam sonrasında Alanya’da gözler şehir içi halk otobüsü fiyatlarına çevrildi. Geçtiğimiz günlerde akaryakıt zamlarının ulaşım fiyatlarına yansımasıyla tarife değişikline gidilmişti. Yeni tarifeye göre daha önce 5,20 lira olan normal yolcu fiyatı 6,70; zamdan önce 2,65 olan öğrenci ücreti 3,60 liraya yükselirken kullan at kartın biniş fiyatı ise 9 lira olarak belirlenmişti. Akaryakıtta önü alınamayan fiyat artışı sonrası ise vatandaşlar için ulaşım ücretine yeniden zam gelip gelmeyeceği merak söz konusu oldu.
AKARYAKITA GÖRE İSTENECEK
Alanya Minibüsçüler Odası Paşa Özkan, merak edilen konuya Posta Medya aracılığı ile yanıt verdi. Özkan, “Şu an için yeni zam görünmüyor. Otobüsler daha önce almıştı. İlerleyen zamanlarda bakacağız. Akaryakıt fiyatlarının durumuna göre tekrar zam isteyebiliriz” diye konuştu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169