banner84

Alanya'da pazarcılar yoğunluktan memnun

Cuma Pazarı'nda tezgah açan pazarcılar Alanya'da yaşanan bayram yoğunluğunu anlattı. Pazar esnafı, beklenildiği kadar olmasa da turistlerin arttığını bunun da satışlara yansıdığını ifade etti.

Alanya'da pazarcılar yoğunluktan memnun

-Asiye ELİAÇIK
Havaların geç ısınmasından dolayı meyve sebze fiyatlarında yaşanan artış tüketicileri isyan ettirmişti. Hava koşullarının mevsim normallerine dönmesiyle artan üretim sonrası fiyatlar normale döndü. Pazarcı esnafı da hem fiyatlarda yaşanan değişikliği hem de 9 günlük bayram tatilinin satışlara etkisini anlattı.
'YÜKSELİŞ OLDU'


Serkan Sipahi, "Bayramda pazar orta derecedeydi. Normal günlere göre bir yükseliş artış oldu. Turistlerin ve yerli tatilciler gelişi ile bir yoğunluk söz konusu oldu. Havaların ısınması ile de pazardaki ürünlerdeki fiyatlarda düşüş yaşandı. 10 TL'lik domates şu anda 2-3 TL'ye kadar düştü" dedi. 
BAYRAM YOĞUNLUĞU PAZARA DA UĞRADI


Ali Metin, "Bayramda yoğunluk pazarda da vardı. Çünkü burası turizm bölgesi olduğu için bayramda da yoğun oldu işlerimiz. Yabancı müşterimiz daha fazla oldu. Beklediğimiz kadar yerli turisti göremedik. Faydası olmasına oldu ama dediğim gibi beklentilerimizi karşılamadı. Diğer yıllara göre bu sene biraz daha düşüktü. Pazardaki fiyatta şu anda normal, yüksek değil. Yazında gelmesiyle düşüş yaşanmaya başladı fiyatlarda" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107