banner84

Alanya'da tatil evleri mercek altında

Geçtiğimiz günlerde Alanya Posta Tv’nin gündeme getirdiği ve suistimale açık olduğu konusunda uyardığı tatil evlerine ilgi gün geçtikçe artıyor. 

Alanya'da tatil evleri mercek altında

-Engin ANAK
Dolandırıcılık gibi konuların çok yaşandığı tatil evlerinin çoğalmasıyla birlikte Alanya polisi düğmeye bastı. Birçok tatil evi denetlendi. 
Alanya'da son yıllarda artan tatil evlerine yerli ve yabancı turistler ilgi gösteriyor. Otelde kalmak yerine Alanya’daki villa ve daireleri günlük kiralayan tatilciler tatilini ev ortamında geçiriyor. Alanya’da yaklaşık 3 bin tatil evi olduğu tahmin edilirken Alanya Posta TV geçtiğimiz günlerde bu konuyu ele alarak tatilcileri uyarmıştı. 
DENETİM YAPILDI
Kişilerin kiraya vermesinin yasak olduğu tatil evlerinin sayısının artması ve bayram tatilinin de yaklaşmasından dolayı Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü polisleri bu evlerde denetleme yaptı. 
20 KİŞİLİK EKİPLE 200 TATİL EVİ
Denetleme için 20 kişilik özel bir ekip kuran polis, yaklaşık 200 tatil evini ve kiralama şirketini denetledi. Polis ekipleri kayıtsız veya uygunsuz kiraya verildiğini tespit ettiği tatil evlerine cezai işlem uyguladı. Yetkililer denetimlerin sezon boyunca devam edeceğini bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107