banner84

Alanya'daki emlak sayısı şaşırttı

ALEMDER Basın Sözcüsü de olan emlakçı Ali Özsoy, Alanya'da emlak sektörünün son durumunu Alanya Posta Medya'ya anlattı. Özsoy, şehirde emlakçı sayısının çok fazla olduğuna dikkat çekti.

Alanya'daki emlak sayısı şaşırttı

-Engin ANAK
Alanya Emlakçılar Derneği (ALEMDER) Basın Sözcüsü Ali Özsoy, Alanya'da emlak sektörünün sıkıntılı olduğunu dile getirerek, kendi sorunlarını çözmek için dernek kurduklarını belirtti. Özsoy, "Şu anda sektörümüzün işleyişi çok muhteşem değil. Ancak sayısal olarak bakınca epeyce bir emlakçı var. Ticaret Odası'na kayıtlı binin üzerinde aktif emlakçı var. Esnaf Sanatkarlar Odası'na kayıtlı da 400 500 civarında emlakçı var. Fakat bizi bir denetleyen yok, herhangi bir kısıtlama yok. Biz de bununla ilgili ALEMDER diye bir dernek kurduk. Kendi sorunlarımızı çözmek için. Bu şekilde devam ediyoruz" dedi.
"HER 100 KİŞİYE 1 EMLAKÇI"
Alanya'da gayri resmi emlakçılık yapanlarla birlikte 3 bin civarında emlakçı olduğunu söyleyen Özsoy, nüfusa göre Alanya'da emlakçıların çok fazla olduğunu ifade etti. Özsoy, "Bu dönemlerde bazı sorunlar yaşanabiliyor. Emlakçılarla ilgili bizim tavsiyemiz, ev almak satmak isteyenlere ya da kiralamak isteyenlere, mutlaka ve mutlaka emlakçı ofislerini ziyaret etsinler. Evrakları var mı, yetkili mi, bunu kontrol etsinler. Alanya'da Ticaret Odası'na kayıtlı binin üzerinde emlakçı var ama bunun 800 küsuru aktif. Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na da bir 700 civarında kayıt var. Onun da 400-500 tanesi aktif. Yani aşağı yukarı bin 200-bin 300 civarında aktif olarak emlakçılık yapan var. Gayri resmi olanlarla birlikte 3 bin civarında emlakçı oluyor. Yani 312 bin nüfuslu bir yer için çok fazla. Aşağı yukarı 100-120 kişiye bir emlakçı düşüyor" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107