banner84

Alanya Gönüllüleri gençlere odaklandı

Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltıda ile bir araya gelen Alanya Gönüllüleri, madde bağımlılığından korumak için gençlere yönelik bir dizi bilinçlendirme çalışması yapacak

Alanya Gönüllüleri gençlere odaklandı
 Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in eşi Ceylan Tanrıseven ve Alanya Gönüllüleri öğretmenevinde düzenlenen kahvaltıda ile bir araya geldi.
Alanya Gönüllüleri ve Ceylan Tanrıseven, Alanya’nın en büyük sorunlarından birinin gençler arasında gittikçe yaygınlaşan madde bağımlılığı olduğunu belirttiler. Alanya’nın turizm şehri olmasının etkisiyle nüfusun hızlı artması, ailelerin uzun çalışma saatleri nedeniyle çocuklarıyla fazla ilgilenememesi ve parçalanmış ailelerin çok olmasının gençleri bu duruma sürüklediğini söylediler. Bu kahvaltılı toplantıda gençler arasında gittikçe yaygınlaşan madde bağımlılığını engellemeye yönelik bir proje başlatıldığını belirttiler.
Bu kapsamda Alanya Gönüllüleri, ortaöğretim ve üniversite çağındaki gençleri madde bağımlılığından korumak için gençlere yönelik bir dizi bilinçlendirme çalışmasının yapılacağını belirttiler. Bu doğrultuda seminer, tiyatro, afiş ve kısa film gibi etkinlikleri hayata geçireceklerini dile getiren Alanya Gönüllüleri, sosyal medyanın gücünden de yararlanıp risk altında bulunan gençlere farklı aktivite imkanları sunarak gençlerin topluma yararlı insanlar olmalarına katkıda bulunmayı hedeflediklerini söylediler.
Alanya Gönüllüleri ve Ceylan Tanrıseven, Alanya için yapılacak çalışmalar hakkında farklı fikirler ortaya çıkarmak amacıyla görüş alışverişinde bulundular.
Alanya Gönüllüleri’nin düzenlemiş olduğu kahvaltıya Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven’in eşi Ceylan Tanrıseven, Nesrin Er, Selma Sezer, Hilal Sağıroğlu, Fatma Erişti, Fatma Yeken, Saliha Toksöz, Ayşenur Güllü, Zeynep Gönelli, Güler Yılmaz, Ayşenur Ünlü, Fatma Ayan, Cansel Karadağ, Fatma Bora, Nermin Günebakan, Şule Yaman ve Çağla Kandaz katıldı.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107