banner84

Alanya Hali'nde fiyatlar duruldu

Alanya Hal Derneği Başkanı Adem Kaya, güncel hal fiyatlarını açıkladı. Kaya, arz talep dengesinin ürünlerle doğru orantıda olduğunu ifade etti

Alanya Hali'nde fiyatlar duruldu

- Özgür YILMAZ
Son bir yıldır sürekli değişen mevyva sebze fiyatları tüketici için de zorluk yaratıyor. Özellikle meyve sebze fiyatlarında yaşanan dalgalanmların sebebi de hal esnafı olarak gösterilmeye çalışıyor. Ancak son günlerde, hem yaz meyvelerinde hem de daha önce fiyatıyla dudak uçuklatan domates, patates, soğan ve salatalıkta fiyatlar duruldu. 
KAYA FİYATLARI AÇIKLADI
Alanya Hal Derneği Başkanı Adem Kaya da Alanya Posta TV'ye haldeki güncel meyve sebze fiyatlarını aktardı. Kaya, "Bütün ürünlerimizde şu anda düşüş var. Yayla salatalığı 1 lira, domates 1 lira dolayında seyrediyor, ama lüks domatesler  bir buçuk iki liraya kadar alıcı buluyor. Karpuz 50 ve 60 kuruş, kavun 1 lira ila 1 buçuk lira arasında değişiyor. Patlıcan 70 kuruş, yeni çıkmış ürün olursa 1 TL'ye satılıyor. Soğan ve patates de düşüşe geçti. 2 ve 2 buçuk lira dolayında satılıyor. Şu anda zaten tarladaki maliyeti 1-1 buçuk lira arasında değişiyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107