banner84

Alanya Hali’nde işler yolunda

Kışın zor geçmesinin ardından yükselen fiyatlar nedeniyle hedef haline gelen halde, açıkta ve örtü altında sebze yetiştiriciliğinin artması ve taze meyve çeşidinin çoğalması sayesinde fiyatlar üreticinin istediği seviyede seyrediyor.

Alanya Hali’nde işler yolunda

-Özgür YILMAZ

Alanya Hal Komisyoncular Derneği Başkanı Adem Kaya, üretimin artması ve mevsim şartlarının uygun olması sayesinde fiyatların dengeli gittiğini söyledi. Kaya, "Fiyatlarımızın şu anda iyi de değil, kötü de değil. Normal düzeyde seyrediyor. Kaya aynı zamanda haldeki güncel fiyatları da açıkladı. Kaya, "Salatalık 80 kuruş, 1 TL, Domates 1,5 2 TL, Patlıcan 1 TL, Kavun 1-1,5 TL, Karpuz 60-80 kuruş, Muz 5 TL, Limon 4 TL, Portakal 3-3,5 TL, Fasulye 5 TL" dedi.

CEZA YAZILDI

İstanbul Bayrampaşa Hal’inde bir esnafın kamyondan domatesleri dökmesi ile ‘fiyatları arttırmak için özellikle ürünü çöpe döküyorlar’ tartışmaları hakkında da önce Bayrampaşa Hal Başkanı ile görüşen Kaya, ardından olayı Alanya Posta TV’ye anlattı. Çürük domatesleri, ürün tazeymiş gibi algı oluşturarak döken halciye ise 3 bin 500 lira ceza yazıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107