banner84

Alanya'nın imar anayasası komisyonda

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Alanya’yı ilgilendiren önemli konular oylandı. Payallar Mahallesi’nde yapılması hedeflenen yeni hastaneye ilişkin kararı değerlendiren Erkan Demirci, kısa süre içinde ihalesi yapılması planlanan projeyi geciktirmemek için Cuma günü devam meclisinde karara bağlayacağız” dedi.

Alanya'nın imar anayasası komisyonda

-Özgür YILMAZ
Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi şehir plancısı Erkan Demirci, meclis gündeminin en önemli maddelerinden olan, Payallar’da yapılacak yeni devlet hastanesi arazine ilişkin değerlendirmede bulundu. Demirci, kısa süre sonra ihalesi yapılacak hastanenin önünü açmak için konuyu Cuma günü devam meclisinde onaylamayı hedefliyoruz, yapılacak yatırımın hızlanması için bu şart” diye konuştu.
'NET BELLİ OLACAK'
1/25000 ölçekli nazım imar planın komisyona havale edildiğini bu plan Alanya’nın imar anayasası olacağını söyleyen Demirci, “Bir kimse arazi alacağı zaman tarım alanı mı, turizm alanımı yoksa konut alanımı, gibi karmaşalar ortadan kalkacak hangi arazinin ne olduğu net olarak belli olacak, vatandaş ona göre araziyi alacak yada almayacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107