banner84

Alanya'da hortumun ağır bilançosu

İlçe Tarım Müdürü Rüzgar, hortum ve fırtına sebebiyle seralarda yapılan hasar tespit sonuçlarına göre, 2 milyon 16 bin TL üreticilerin zararı olduğunu söyledi

Alanya'da hortumun ağır bilançosu
Geçtiğimiz haftalarda Antalya'nın birçok ilçesinde üreticiler çıkan hortum ve fırtına ile zarara uğradı. Alanya'nın Elikesik, Toslak ve Konaklı Mahalleleri'ne de vuran hortumun bilançosu çıktı. İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yapılan zarar tespit sonuçları muhtarlıklarda askıya çıkarıldı. Felaketten sonra yapılan zarar tespit sonuçlarının açıklanmasının ardından İlçe Tarım Müdürü Mehmet Rüzgar’ın yaptığı açıklamada Alanya’nın da zararının büyük olduğunu söyledi. Rüzgar, "24-26 Ocak'ta Toslak, Elikesik, Konaklı Bölgesinde olan hortumdan dolayı 33 çiftçimiz zarara uğradı. Toplam 80 dekarlık bir alanda, 2 milyon 16 bin TL zararımız var" açıklamasında bulundu.
'BAKANLIĞA BİLDİRDİK'
'Peki bu zarar karşılanacak mı?'  sorusunun üzerine konuşan Rüzgar, "TARSİM Sigortası bulunan çiftçilerimizin zararını sigorta karşılayacak geri kalanlar için ise şuan için bir bilgim yok. Konuyla ilgili Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli  bir açıklama yaptı.  Pakdemirli  ‘1 Temmuzdan bugüne kadar olan tüm felaketleri kapsayacak şekilde bir ödeme yapılacak’ dedi. Biz tespitimizi yaptık bakanlığa bildirdik" dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 22:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107