banner84

Alanya’da trafiğe çıkmak tam bir eziyet

Alanya’da ulaşım çilesi uzun süredir gündeme gelirken, buna bir de sinyalizasyon sisteminin bir türlü düzeltilmemesi eklendi

Alanya’da trafiğe çıkmak tam bir eziyet

Burcu MUTLU
Alanya’da ulaşım konusunda uzun süredir sıkıntılar yaşanıyor. Özellikle Mahmutlar, Konaklı ve Okurcalar Mahalleleri hattındaki halk otobüslerinin eski  ve küçük olmasından dolayı yolcular büyük sıkıntılar yaşıyor. “Balık istifi şeklinde yolculuk yapıyoruz. 2019’un Alanya’sına yakışmayan şeyler bunlar. Ne yetkililer ne de otobüs şoförleri buna ısrarla bir çözüm bulmuyorlar. Ya seferleri az tutuyorlar ya da otobüsleri değiştirmiyor, bizleri mezbahaya hayvan götürür gibi götürüyorlar” diyen vatandaşlar, özellikle yaz aylarında turistlerin de gelmesiyle büyük sıkıntılar yaşandığını dile getirdiler. 
MAHMUTLAR’DA OTOBÜSLER DEĞİŞTİ AMA YİNEDE YETERSİZ
Mahmutlar-Alanya hattındaki otobüslerin büyük çoğunluğu değişmesine rağmen yinede sorunlar devam ederken, vatandaşlar bazı otobüslerin hala değişmemiş olmasından şikayetçi. Ulaşım konusunun tamamen ele alınıp düzenlenmediği sürece yolculara büyük sıkıntı yaratacağını dile getiren insanlar, “Arka tarafta yolculuk yapmadığı sürece hiçbir yetkili bizi anlamayacak sanırım” dedi. 
OTOBÜSLERİN ÇİLESİ YETMEZMİŞ GİBİ SİNYALİZASYON SİSTEMİ DE BOZUK
Otobüslerde yaşanan çilenin yanı sıra, trafik kendi başına Alanya’da eziyet olmaya başladı. Sinyalizasyon sisteminin uzun süredir bozuk olması, sağ ve solda olan iki trafik ışığının saniyelerinin birbirini tutmaması trafikteki herkesin kafasını karıştırıyor. Alanya içerisinde yeşil dalga olmasına rağmen, sinyalizasyon sisteminin bozuk olmasından dolayı bir türlü tutmayan yeşil dalga, araç sürücülerinin “Bu nasıl yeşil dalga? 60 KM hızla da gitsek, 50-100 arası kaçla gidersek gidelim tutmuyor. Aylardır bu durum öyle, ışıkların birine bakıyorsun 21 saniye birine bakıyorsun 18 saniye yazıyor. Trafik zaten yaz aylarında iki katına çıkıyor. Böyle de olduğunda iyice aracınla dışarı çıkmak eziyet olmaya başlıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin elinde sinyalizasyon ve sürekli sorduğunuzda çalışmalarımız sürüyor diyorlar, bir an evvel bitirsinler bu çalışmalarını artık” diyerek İstanbul trafiğine dönen Alanya trafiğinin düzeltilmesini istediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107