banner84

Alanya’dan da yüzlerce yatırımcı parasını kaybetti

TerraUSD ve Luna'nın çökmesi kripto piyasalarında yankılanmaya devam etti. Kripto borsası Binance, Luna'yı liste dışı bırakırken tarihi çöküşünün ardından Luna'ya ne olacağı merak konusu. Alanya’dan da yüzlerce yatırımcı bu çöküşle birlikte milyonlarca lirasını kaybetti

Alanya’dan da yüzlerce yatırımcı parasını kaybetti

Terra topluluğuna ait sabit coin TerraUSD (UST) ve Luna’nın çökmesinin kripto piyasasındaki yankıları devam ediyor. Bir gün içinde 100 dolarlık seviyelerinden 0,1 doların altına gerileyen Luna’ya bir şok da dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’tan geldi. Bugün 0,00006 dolar seviyesine kadar gerileyerek adeta sıfırlanan LUNA’da değer kaybı yüzde 99,99’u aşarken, Binance LUNA işlemleriyle ilgili bir duyuru yayınladı. Yapılan açıklamada LUNA ile yapılan işlemlerin devre dışı bırakıldığı duyuruldu.
LİSTELERDEN KALDIRILDI
Düşüşün ardından ilk olarak Luna vadeli işlemlerini alım satım listelerinden kaldıran (delist) Binance, daha sonra Luna ile dolar, euro ve Bitcoin işlemlerini de kaldırdı. Konuyla ilgili detaylı bilgi vermeyen şirket, ilerleyen dönemde tekrar bir duyuru yapılacağını açıkladı. Binance’ın ardından diğer borsaların da Luna’yı delist edip etmeyecekleri merak konusu oldu. Uzmanlar bunun mümkün olduğu görüşünde. Kripto paralar, bir işlem platformundan çıkarıldığı takdirde işlem gördüğü başka bir platforma ya da cüzdanlara transfer edilebiliyor.
MİLYONLARCA LİRA KAYBETTİLER
Alanya’da da yüzlerce yatırımcısı olan Luna’nın sıfırlanarak borsadan kaldırılması, yatırımcısını şoke etti. Adeta soğuk duş etkisi yaratan Luna’nın Alanya’daki yatırımcıları arasındaki kişilerin milyonlarca lira kaybettiği belirtiliyor.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üzgün adam
Üzgün adam - 2 hafta Önce

Ben anlamam da almamda ama sevdigim bir arkadas kotu etkilendi, İnsanlar dişinden tırnağından arttırdığı parasını buralara yatırıyor. Açgözlülük vs demek istemiyorum ama kumardan farkı yok. Sadece ülkemizde manipilasyonlarla kaybedenlerin dışında milyonlarca para battı Kazanan olmasa yatırmazlar tabii ama ya devlet sağlam bir sistem kursun yada bu tip şeyleri kapatsın.

SIRADAKİ HABER

banner107

banner169