banner84

Almanya'da düşüş sürüyor

Almanya seyahat pazarındaki durgunluk, sonbahar aylarında kendisini iyiden iyiye hissetiriyor, ekimden sonra kasımda da acente ciroları geçen yılın gerisinde kaldı

Almanya'da düşüş sürüyor
 Avrupa seyahat pazarının lokomotif ülkesi olarak gösterilen Almanya’da 2014 genelindeki durgunluk özellikle sonbahar döneminde kendisini iyiden iyiye gösterdi. 
Tats adlı araştırma kuruluşunun verilerine göre, ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,8’lik ciro kaybına uğrayan Alman seyahat acenteleri,  kasım ayını da yüzde 1,2’lik düşüşle kapattı. 
Kasım ayında genel cirolardaki düşüşe paralel olarak turistik ürün satışlarından elde edilen toplam cirolarda da yüzde 0,8’lik gerileme dikkat çekti. 
Satılan uçak bileti bilet sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2 artmasına rağmen, uçak bileti satışlarından elde edilen toplam ciroda da yüzde 0,7’lik düşüş kaydedildi. 
Diğer acente ürün satışlarından elde edilen toplam cirolarda da yüzde 7,4’lik düşüş kaydedildi. Buna karşılık ocak-kasım arasını kapsayan 11 aylık dilimde ise genel cirolarda yüzde 0,7’lik hafif artış olduğu gözlendi. 
11 ayda, uçak biletleri satışlarında da yüzde 0,7’lik artış yakalanırken, turistik ürün satışlarından elde edilen cirolarda ise yüzde 1,3’lük artış olduğu dikkat çekti. 
Diğer ürünlerden (seyahat sigortası ve benzeri) elde edilen toplam ciro ise diğerlerinin tersine 11 aylık dilimde yüzde 2,5 azaldı. 
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107