banner129

Altın zirveye koşuyor

Altın fiyatlarında yükseliş sürüyor. Geçen hafta düşen altın fiyatları bu hafta yine yükselişe geçti. Gram altın fiyatı 391 lira seviyesine kadar yükselirken; son 8 yılın en yüksek seviyesi görüldü.

Dövizde kısmı düşüş yaşanırken altın fiyatlarında artış devam ediyor. Gram altın 391 lirayı bularak son 8 yılın en yüksek seviyesini gördü. Çeyrek altın ise 639 liradan alıcı buluyor. Altındaki yükseliş eğilimin temel nedeni ise ABD Merkez Bankasının Kovid-19 salgını nedeniyle ekonomik toparlanmanın gelecek yılın sonuna kadar uzayabileceğini belirtmesi altında yükselişin devam etmesine neden oldu.

ALTIN DAHA FAZLA YÜKSELECEK
Çeyrek altın 639 lira, yarım altın 1.278 lira, Cumhuriyet altını 2550 lirayı bulurken Aydoğan Kuyumculuk Satış Danışmanı Hakan Çelik, “Bütün Dünya için Türkiye içinde aynı şekilde bu fiyatların bu şekilde artması sürpriz oldu. Tabi kimsenin tahmin edemediği bir koronavirüs var şuanda, Dünya’da bir pandemi. Buna bağlı olarak bütün Dünya ekonomik sıkıntı çekiyor. Bu bağlamda da güvenli liman olan altın adım adım yükseliyor. Bu pandemide bir düşüş yaşanmazsa ve çözüm bulunmazsa muhtemelen altının daha fazla yükseleceği gözüküyor. Küçük dalgalanmalar olabilir ama genel anlamda yüzde 96 gidişin yukarıya doğru devam edecek gibi gözüküyor" dedi.

YATIRIMCILAR YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYOR
Altına ilginin azalıp azalmadığına değinen Çelik, “ Düğün alışverişleri şuanda durdu yasaktan dolayı. Ama yatırımcılar altının daha çok yükseleceğini düşünerek şuanda yatırım yapmaya devam ediyorlar" diye konuştu. -Alkın BİRİCİK

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 04:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107