banner129

Altında rekor yükseliş

Düğün genelgesinin yayımlanmasının ardından düğün yapacaklar anlık altın fiyatlarını araştırmaya başladı. Özellikle yazın yapılan düğünler normalleşme ile birlikte sezonu açmış oldu. Düğünlerde hediye takmak isteyen vatandaşların merak ettiği çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar ve altın fiyatları düşer mi? sorusu oldu. Altının gram fiyatı 415 lirayla tüm zamanların en yüksek seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın 681 liradan, cumhuriyet altını ise 2.775 liradan satılıyor.

Altında rekor yükseliş

Son zamanlarda günden güne yükselen altın fiyatları alıcısını düşündürürken, var olan altınını bozdurmak isteyenleri ise sevdiriyor. Altın fiyatları bugün yeni bir rekor daha kırdı. 

Dün günü 409 liradan kapatan altın yükselmeye devam ediyor. Rekor üstüne rekor kırmaya devam eden güvenli liman saat 17.45 itibarıyla 415 lirayla tüm zamanların en yüksek seviyesinden işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 681 liradan, cumhuriyet altını ise 2.775 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise 1.886 dolar seviyesinde bulunuyor.

PİYASALAR MERKEZ'İN FAİZ KARARINA ODAKLANDI

Analistler, yeni tip koronavirüs tedavisine ilişkin haber akışı ve Doğu Akdeniz başta olmak üzere jeopolitik gelişmelerin yanı sıra TCMB'nin bugünkü Para Politikası Kurulu toplantısının takip edileceğini bildirdi. AA Finans'ın gerçekleştirdiği ankete katılan ekonomistlerin tamamı TCMB'nin bugünkü toplantıda politika faizini sabit bırakmasını bekliyor. 25 Haziran'daki son TCMB Para Politikası Kurulu toplantısında da politika faizi değiştirilmeyerek yüzde 8,25'te sabit bırakılmıştı.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107