banner129

Arıtmalar için tarih verdi

Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, Alanya'daki arıtma tesisleri ile ilgili açıklamalarda bulundu ve 2020 yılı içinde Konaklı tesisinin tamamlanacağını, 2021'de Okurcalar Arıtma tesisinin hayata geçirileceğini söyledi. Aynı zamanda bakanlıkla gerçekleşecek protokol çerçevesinde  Alanya Arıtma Tesisinin de hizmete girececeğini belirtti

Arıtmalar için tarih verdi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenen Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne katıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve sektör temsilcilerinin katıldığı kongrede Antalya turizminin geleceği konuşuldu.
ORTAK AKILLA YÖNETİM
Antalya’nın nüfusunun 9 katı turiste ev sahipliği yaptığını söyledi. Başkan Böcek bu durumun alt yapıdan çevreye, ulaşımdan temizliğe kadar pek çok konuda belediye hizmetlerine ilave yük getirdiğini belirtti.Kenti ortak akılla yönetmek adına çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Böcek, “Hem mahalli idareleri, hem de turizm sektör temsilcilerini bir araya getirerek bütüncül bir anlayışla turizme ilişkin teknik, alt yapı, fuar ve benzeri çalışmaları birlikte gerçekleştireceğimiz Antalya Turizm Birliği’ni hayata geçiriyoruz” dedi.
2020'DE KONAKLI, 2021'DE OKURCALAR
Denizlerin temizliği konusunda da çok hassas davrandıklarını ifade eden Başkan Böcek, arıtma tesisleri ile ilgili şu bilgiyi verdi; “2020 yılı içinde belediyemizin öz kaynaklarıyla Konaklı Arıtma Tesisi’nin yenilenmesi ve kapasite artışı için 12 milyonluk yatırım ve Lara Arıtma Tesisi’nin kapasite artışı ile 15 milyon liralık yatırımı tamamlayacağız. Okurcalar Arıtma Tesisi yenilenmesi ve kapasite artışı için 10 milyonluk yatırımı 2021 yılında hayata geçireceğiz. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile birlikte yapacağımız protokol çerçevesinde 250 milyonluk Belek Arıtma Tesisi, 345 milyonluk Kemer Arıtma Tesisleri ve Alanya Arıtma Tesisleri de hizmete girecektir. 225 milyon liralık yatırımla 300 kilometrelik kanalizasyon hattımız da 2022 yılında tamamlanacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 15:58
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107