banner129

Avokado hırsızı kameralara yakalandı

Gün geçmiyor ki avokado hırsızlığına bir yenisi daha eklenmesin. Avokado cenneti Alanya'da üreticiler sitem üzerine sitem ederken, hırsızlar hiçbir uyarı ve çağrıya kulak vermeden avokado hırsızlığına devam ediyor.

Avokado hırsızı kameralara yakalandı

Alanya'da avokado hırsızları adeta üreticilerin kabusu haline geldi. Üreticiler her geçen gün gereğinin yapılması konusunda yetkililere seslerini duyurmaya çalışırken, hırsızlarsa hiç boş durmuyor.  Alanya Avokado Üreticileri Birliği Başkanı Hilmi Sevilgen bununla alakalı olarak sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Avokado hırsızlarının kameralara an be an yakalandığı görüntüleri paylaşan Sevilgen paylaşımında şu ifadelere yer verdi: 

'' AVOKADO: Bir varmış bir yokmuş çok güzel ve de değerli bir yeşil elmas varmış bunun adı AVOKADO ymuş Çok değerli olduğu için bunları sahibinden başka kullananlarda varmış bunlar insan görünümlü kişilermiş bunların adı da HIRSIZ mış Bu avokadoların yaşayabilmesi için tropik bir hava ve suya ihtiyaç varmış hırsızların yaşayabilmesi içinde bazı kanun ve kurallara ihtiyaç varmış... her ikiside gün geçtikçe yaşıyor ve çoğalıyormuş...Biz çiftçiler olarak bu nimetleri bizlere veren Cenab-ı Allah a şükürler olsun diyoruz, zannedersen bu hırsızlarda aynı şekilde kendilerinin mesleğini gayet rahat bir şekilde icra edebilmesi için uygun ortamı sağlayan kişilere aynı şekilde dua ediyorlardır.''

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107