banner84

Avokadoda hasat başladı

Avokado üreticilerin 1 Ağustos itibariyle hasat dönemi başladı.  Alanya Avokadocular Birliği Başkanı Sevilgen, ürünlerin kaliteli olduğunu söyledi

Avokadoda hasat başladı

-Özgür YILMAZ
1 Ağustos itibariyle başlayan avokado hasadı üreticileri sevindirdi.  Dimçayı bölgesinde hasat yapılan bahçeyi ziyaret eden Alanya Avokadocular Birliği Başkanı Hilmi Sevilgen, sezondan umutlu olduklarını söyledi. Sevilgen, "1 ağustos itibariyle hasadımız başladı. Bu seneki ürünlerimizin kalitesi gezdiğimiz bahçelerde gayet düzgün gözüküyor. Rekolte yüksek. Bu sene geçen yıla oranla ürünün daha fazla olduğunu görüyoruz. Geçen yıl 40 milyon civarında bir üretimimiz olmuştu. Bu sene 50 milyon civarında bir beklentimiz var" dedi.
İHRACATLAR BAŞLAYACAK
Sevilgen, ihracatın bu yıl da olacağını, görüşmelerin sürdüğünü ifade etti. Sevilgen, "Geçtiğimiz yıllarda ciddi anlamda bir ihracat yapmıştık. Bu yıl daha erken başladık. Ukrayna ve Romanya ihracat talebinde bulunuyor, ayrıca Rusya'dan bir firma geldi bizim görüşmelerimiz devam ediyor. Allah izin verirse bu sene Romanya, Ukrayna, Rusya, Gürcistan, İran bu ülkeler başta olmak üzere ihracatımız olacak. Bazı Avrupa ülkeleri ile de görüşmekdeyiz. Özellikle Hollanda'dan bir talep söz konusu" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107