banner84

Balıkçılarda 'kuzu' bereketi

Denizlerde av yasağının özellikle Karadenizli balıkçılar için kalkmasıyla birlikte Alanya Balık Hali'nde geçen haftalara göre az da olsa hareketlilik başladı. Balıkçı esnafı özellikle kuzu balığında bolluk olduğunu, tüketicinin de yoğun tercihiyle karşılaştıklarını belirtti. 

Balıkçılarda 'kuzu' bereketi

-Özgür YILMAZ
Balık avlama yasağının kalkması ile gecenin ilk saatlerinde Karadeniz ve Marmara’da "Vira Bismillah" diyerek balıkçılar denize ağ atmaya başladı. Alanya’da ise balık halinde çeşit çeşit balıklar alıcı beklerken kuzu balığı diğer balıklara nispeten şuan için daha çok tercih edilmekte. Alanya Balık Halinde mikrofon uzattığımız deneyimli balıkçılardan Mustafa Çakır, balığın çok olması nedeniyle fiyatların düştüğünü söyledi. Çakır, balık sezonun açılmasının etkisinin Alanya’da 4-5 gün sonra hissedileceğine de dikkat çekti.
MÜŞTERİLER FİYATLARDAN MEMNUN
Balık almak için tezgaha yaklaşan bir müşteri ise her zaman balık tüketime önem verdiğini ve fiyatların makul olduğunu söyledi. Balıkçılar müşterilerine verdikleri balıkları taze tutmak için sık sık buzlayıp su serpmeyi ihmal etmiyor.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107