banner84

Bayram telaşı pazara yansıdı

Cuma Pazarı'nın nabzını tutan Alanya Posta Gazetesi, bayram öncesi meyve sebze fiyatlarını araştırdı. Ürünlerde kısmi artış yaşanırken, pazar esnafı da bu süreçte sıkıntı çektiğini dile getirdi.

Bayram telaşı pazara yansıdı

Covid-19 tedbirleri kapsamında bayramda uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamaları ile birlikte vatandaşlar Cuma Pazarına akın etti. Bu durum pazarcı esnafını bir nebze olsada memnun etti. Bayram öncesi Pazar fiyatlarında da bir miktar artış yaşandı.

'HER ŞEYİN BİR YETİŞTİRME ZAHMETİ VAR'
Koronavirüs sebebiyle sıkıntı çektiklerini dile getiren Pazarcı esnafı İzzet Kolak Alanya Postası Gazetesi’ne konuştu. Kolla, “Bu yasaklamalar bizim için. Dünya üzerindeki ülkeleri takip edersek biz bu virüsü en karlı atlatan ülkeyiz. Bu da liderimiz olsun, yönetim olsun, onların verdiği kararlarla oldu. Sağlık bakanlığımızın önlemlerine böyle yasaklara uyarak bu durumu atlatırız. Uyumazsakta ikinci dalga ya avuç açmış oluruz. Fiyatlarda biraz artış oldu. Tabi arz talep işi. Bazen az olan ürünlerde artış oluyor bu da doğal bir şey. Az olanda fiyat yükselir, çok olanda fiyat düşer. Vatandaşta tabi ki ucuz olduğu zaman niye ucuz demez ama pahalandı mı çok pahalı demeye başlarlar. Her şeyin bir yetiştirme zahmeti olur fiyatta ondan dolayı artar. Bayram öncesi çok ufakta olsa bir artış oluyor ama o kadar da olur yani çok aşırı bir artış olmadı” dedi.

PAZAR TEZGAHLARINDA FİYATLAR
Pazar’da Kayısının kilosu 7, Kirazın kilosu 10, Erik 10, Dolmalık biber 5, Patlıcan 4, Kabak 3, Salatalık 2, Havuç 4, Karpuz 4, Patates 3, Marul 3, Muz 12, Portakal 3 ,Elma 3 lira olarak tezgahlarda yerini aldı. -Alkın BİRİCİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107