banner84

Bayrama ek sefer

9 günlük Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla Alanya Otogarı da şenlendi. Otobüs firmaları yoğunluk sebebiyle ek seferler koyarken, hareketliliğin bayram boyunca devam edeceği söylenildi

Bayrama ek sefer

-Ayşe Yağmur MERCİMEK
Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte, bayram hareketliliği Alanya Otogarı'na yansıdı. Perşembe günü itibariyle başlayan yoğunluk otobüs firmalarının yüzünü güldürdü. Yoğun talep nedeniyle ek sefer koyan firmalar, müşterilerine yetişemezken Alanya Otogarı da dolup taşmaya başladı. 
VATANDAŞ MAĞDUR OLMAYACAK
Alanya Otogar Müdürü Osman Ertunç, Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte hareketliliğin başladığını söyleyerek, "9 günlük Bayram tatili münasebetiyle talepler çok yoğun. Hem gidiş hem de geliş anlamında özellikle şu aralar ciddi bir hareketlilik yaşıyoruz. Alanya'dan başka bir şehre gideceklerin yanı sıra, Alanya'ya gelecek seferler ciddi bir şekilde artış gösteriyor. Talep çok fazla olduğu için de her firmanın ek seferleri var.  Dolayısıyla vatandaşımız mağdur olmayacak" dedi.
'ZAM SÖZ KONUSU DEĞİL'
Bilet fiyatlarındaki zamlarla ilgili de konuşan Ertunç, "Bilet fiyatları ile ilgili  zam söylentileri yaz tarifesi ve kış tarifesi oluyor aslında. Çünkü kışın indirimler uygulanıyor. Şu anda ise yaz tarifesine geçildi. Tabi  yaz tarifesi demek ciddi oranlarda bir artış demek değil. Mesela İstanbul kışın 120 ise şu an 140 lira, aman aman abartı bir durum söz konusu değil" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107