banner84

Bayramın tadı kaçtı

Ramazan Bayramı ile birlikte vatandaşlar, şeker, baklava, lokum gibi misafirlerine ikram edecekleri ürünlerin alışverişine başladı. Bayram öncesi ise fiyatlardaki artış dikkat çekti

Bayramın tadı kaçtı

-Haber Merkezi
Ramazan Bayramı ile birlikte bayram öncesi tezgahlar da renklendi. Şeker, baklava ve lokum gibi bayramın vazgeçilmezi olan ürünlerdeki artış ise vatandaşın cebini zorlayacak seviyeye yükseldi. Alanya Postası Gazetesi, geçen yıla oranla şeker ve tatlılardaki fiyatlardaki artışları gözler önüne serdi. Şekerlemelerde yüzde 15'lik artış yaşanırken, baklava gibi tatlılarda ise yüzde 100 zamlandı. Hal böyle olunca da vatandaşın bayram telaşı, fiyatlarla birlikte dibe vurdu.
FİYATLAR FIRLADI
Alanya Postası Gazetesi'nin geçen yıl yaptığı şeker ve tatlılardaki araştırma ve bu yılki fiyatlandırmaları okurlarımız için derledik. Geçen yıl Ramazan Bayramı'nda, şeker fiyatları 16 TL- 37,5 TL arası değişirken, bu yıl 15-50 TL oldu. Cevizli baklava 2018 yılında 20 TL- 25 TL iken, 45 TL - 50 TL, fıstıklı baklava da 35 TL- 40 TL iken, 65 TL - 70 TL arasında değişkenlik gösterdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107