banner84

Bunu yapmayan esnafa ceza gelecek

Alışverişte ücretli poşet uygulamasının hayata 1 Ocak itibariyle geçmesiyle birlikte başlayan “Poşet Beyannamesi” süresi 24 Nisan mesai bitiminde sona erecek.

Bunu yapmayan esnafa ceza gelecek

Özgür YILMAZ
Ülke genelini olduğu gibi Alanya’da ki esnafı da yakından ilgilendiren ücretli poşet uygulamasının ardından şimdide beyanname cezası gündemde. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın poşet beyannamesi konusunda yeterince bilgilendirilmediğini belirterek "Poşet beyanname süresi bir kez daha uzatılmalı" çağrısı yaptı. Palandöken, basit usulde vergiye tabi esnafın poşet beyannamesinden muaf tutulmasını da istedi. 
TESK Başkanı Bendevi Palandöken, "Sürenin sona geldik ancak esnafımız beyannamenin nereye ve nasıl verileceği konusunda yeterince bilgilendirilemedi. Yükümlülüğünü zamanında yerine getirmeyenlere önce tebliğ yapılıyor ardından 18 bin 37 TL ceza veriliyor. Yüz binlerce esnaf, poşet cezasına çarptırılmakla karşı karşıya kalabilir. Özellikle basit usuldeki esnafımız, yılda bir kere vergi beyannamesi verirken şimdi 3 ayda bir poşet beyannamesi vermek zorunda kalacak" sözlerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107