banner84

Çiftçilere indirim var

Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe göreve geldikleri günden bu güne yaptıklarından bahsetti. Göktepe, protokolleri önemsediklerini belirtti. Çiftçilere Alanya Ziraat Odası’nın sunduğu hizmetlere dikkat çekti.

Çiftçilere indirim var

-Rayıf DOĞRULU
Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, Alanya Posta TV aracılığı ile üreticilere seslendi.Göktepe son zamanlar da ilçe de yaşanan doğal afetlere dikkat çekerek TARSİM sigortasının önemini vurguladı. Göktepe, “Ne zaman bir doğal afet olacağı hususunda net bir şey yok. Biz meteorolojik verileri aldıktan sonra üreticilerimizle paylaşıyoruz ama hala üreticilerimizden TARSİM sigortasını benimsemeyen, önemsemeyen üreticilerimiz var. Yaklaşık bu sene 3 tane afet yaşadık büyüklü, küçüklü. Bu hususta TARSİM sigortalarında %50 devlet desteğinin yanında, sübvansiyon desteğinin yanında, Alanya Ziraat Odası olarak da biz protokol gereği yapmış olduğumuz firma ile protokol gereği bir indirim alacaklar" dedi.
'FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDECEK'
Alanya Ziraat Odası’nın izlediği politika gereği protokollere önem verildiğini belirten Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe üreticilerin avantajlarından bahsetti. Göktepe, "Hastane ile Yaşam Hastanesi'nde üreticilerimiz çok etkili kullanıyorlar. Kimseye Allah hastalık vermesin. Her zaman üreticilerimiz, insanlarımız sağlıklı bir şekilde zaman geçirsinler. Biz bunu isteriz, ancak olması durumunda da üreticilerimiz Ziraat Odası'ndan çiftçi belgesini almaları hususunda indirim uygulanacaktır. Lazergöz, Lazergöz de %20 protokol indirimimiz var. Doğu ve batı bölgelerinde iki tane istasyonda, petrol istasyonunda yine %4’lük bir indirimimiz var. Sonrasında hem Konaklı bölgesinde hem de Alanya'da merkezde yakın zamanda da Mahmutlar'da faaliyete geçecek olan Diş Polikliniği. Topaloğlu Diş Polikliniği ile yapmış olduğumuz %20'lik protokolüde, üreticilerimiz etkin bir şekilde kullanıyorlar. Daha faaliyetlerimiz devam edecek inşallah" dedi.
'ETKİN BİR ŞEKİLDE KULLANACAĞIZ'
İnşaatına başlanan ve yapımı devam eden yeni oda binası için de açıklamalarda bulunan GöktepeYeni hizmet binasında üreticilerimizin kendi üretmiş oldukları ürünleri de göreceksiniz. Biz üreticilerimize burada hem pazarlama hususunda destek vereceğiz. Hem de ürünün tanıtılması konusunda destek vereceğiz. Ayrıca yapmış olduğumuz hizmet binasında yaklaşık 100 kişilik toplantı salonunda, konferans salonunda, biz üreticilerimize, hem bitki koruma ürünlerinin uygulanması, bitki beslemelerinin nasıl yapılacağı ile ilgili, hem devlet desteklerinin aktarılması hususunda, hem arazide, hem de hizmet binasında bunu etkin bir şekilde kullanacağız. Bitki koruma ürünlerinde ve özellikle gübrelemede uygulamanın nasıl yapılacağını üreticiler bildikten sonra inanın, bitki koruma ürünlerinde %30 - %40 daha az maliyetle bu işin altından kalkacaklardır" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107