banner129

Cuma Pazarı tıklım tıklım

Alanya'nın merkez pazarı olan Cuma Pazarı'nda sıcak havaya rağmen yerli yabancı vatandaşların ilgisi esnafları sevindirdi. Pazar esnafı satışlarının da iyi gittiğini söyledi.

Cuma Pazarı tıklım tıklım

-Asiye ELİAÇIK
Kurban Bayramı'nda açılan tezgah sayısının az olduğu pazarlarda  esnafı da vatandaşı da bulmak zordu. Ancak bayram sonrası esnafın yüzü güldü. Alanya'da esnafa en çok kazandıran pazarlardan biri olan Cuma Pazarı'nda sıcağa aldırış etmeyen yerli, yabancı herkes pazara koştu. Fiyatların çok yüksek olmaması, vatandaşın alışverişine etki edince esnaf da bayram etti. Pazar esnafı bu sıralar en çok sebze satışlarının olduğunu ifade etti. Sıcak havada alışverişe gelen vatandaşlar ise pazarda gezerken serinlemek için karlama ve taze sıkılmış meyve suyunu tercih etti. Cuma Pazarı'nın Karlamacı Adem Petek ise, "Pazarda satışlarımız bu sene güzel. Bir ay daha devam eder. 2-5 TL arasında bardakların boyutuna göre fiyatlarımız değişiyor. Yabancılar en çok ananas ve mango tercih ediyor. Yerliler ise geleneksel lezzetlerimizden olan Osmanlı şerbetini seçiyor" dedi.
'RUSLAR NAR SUYUNA BAYILIYOR'
Pazarda taze sıkılmış meyve suyu satan Hayrullah Namal da, "İşlerimiz çok iyi gidiyor. Çeşidimiz çok fazla var. Yerli halktan pek talep olmuyor. Portakalın da hazır sıkılmışını mı içeceğiz diye düşünüyorlar. Ancak özellikle Ruslar nar suyuna bayılıyor. Fiyatlarımız bardakların ebatlarına göre değişiyor. 5-15 TL arasında" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107