banner84

Darbe ekonomiyide vurdu

15 Temmuz Cuma günü yaşanan darbe girişiminin ardından oda başkanları ekonomiyi değerlendirdi

Darbe ekonomiyide vurdu
Tüm Türkiye'yi birbirine kenetleyen darbe girişimi sonrasında turizm sektörünün etkilenmesi ve ekonomiyle ilgili  oda başkanları görüşlerini bildirdi. Ekonomiyi değerlendiren oda başkanları her ne kadar zarar görse de kısa sürede darbe girişimine engel olunduğu için büyük bir zarara uğranılmadı ifadelerini kullanıldı.  Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, " Ekonomide ister istemez bir etkilenme olabilir. Çok büyük bir zarar göreceği kanaatinde değilim. Bu olayın kısa bir sürede bastırılmış ve atlatılmış olması ülkemiz açısından çok büyümeden son buldu. Turizm sektörününde darbe gördüğü konuşulsa da, zaten bu sezon sıkıntıldı. Bu sezonu feda ettik, görüntü o" şeklinde konuştu. 
'BİZLER EKMEKSİZDE YAŞARIZ'
Alanya Bakkallar Ve Bayiler Odası Başkanı Velittin Yenialp," Ekonomik anlamda tabiki zarara uğranıldı. İster istemez sıkıntılar yaşanacaktı. Ama öncelik vatanımız. Vatanımıza sahip çıkmalıyız ki hayatımızı devam ettirelim. Bizler Türk milleti olarak ekmeksiz, susuz, aç yaşarız ama vatansız yaşayamayız. Eğer vatanımızı kaybedip 3 gün sonra çocuklarımızı kucağımıza alıp başka ülkelere gidemeyiz. İlk vatanımızı daha sonra kazanacağımız ekmeğimize bakarız" dedi.
'EKONOMİ DE DAHİL HERŞEY ZARAR GÖRDÜ'
Alanya  Sanayici ve İşadamları Derneği (ALSİAD) Başkanı Akın Tabaklar," Darbe girişimi ekonomiden tutun bir çok duruma zararı oldu. Zararı olma gibi bir durum söz konusu değil. Neresinden baktığımıza da bağlı. Darbe gerçekleşmiş olsaydı demokrasi için son derece kötü bir sonuç ortaya çıkacaktı. Şu anda geçirdiğimiz günleri bir daha görmemiz bile zor olacaktı. Ekonomimiz ilerleyen zamanlarda illaki düzelecektir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107