banner165

‘Durumumuz içler acısı'

Alanya Minibüsçüler Odası Paşa Özkan , ulaşıma gelen zammın ardından “Özellikle şehir içerisindeki arkadaşlarımız yine bu zamma rağmen hala zarar etmektedir. Nasıl gideceğini bilmiyoruz ama durumumuz gerçekten içler acısı” dedi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Alanya’da da zam furyası aldı başını gidiyor. Vatandaşlar akaryakıt, ekmek zammı derken bugün de ulaşım zammından nasibi aldı. Bugünden itibaren Alanya Halk Otobüsleri biniş ücretleri tam: 8 buçuk, öğretmen- emekli: 7 buçuk, öğrenci: 4 buçuk, kredi kartı: 8 buçuk, kullan at bir biniş: 11, 25, kullan at iki biniş: 22 buçuk lira oldu.
ÖZKAN ÖZÜR DİLEDİ

Alanya Minibüsçüler, Otobüsçüler ve Servis Araçları İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Paşa Özkan basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “ Bildiğiniz gibi Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Alanya’da da toplu taşımaya sürekli akaryakıta gelen zamlardan dolayı zam yapmak zorunda kaldık. UKOME ’nin almış olduğu karara göre Alanya’mızda şehir içinde in-bin 8,5 lira, öğrenci 4,5; diğer araçlarda da yüzde 25 oranında bir zam yapıldı. Bu zamlardan dolayı halkımızdan ve misafirlerimizden özür diliyoruz. Ama özellikle şehir içerisindeki arkadaşlarımız yine bu zamma rağmen hala zarar etmektedir. Hala tedirgindir. Sonucunun ne olacağını bilemiyoruz. Nasıl gideceğini bilmiyoruz ama durumumuz gerçekten içler acısıdır. İnşallah bir an önce bu çıkmazdan çıkarız. Mazot zamları biter, halkımız da biz de rahat ederiz” diye konuştu
‘BİZ ZAM İSTEMİYORUZ’
Her zamda yolcu kaybedildiğini belirten Özkan, “ Biz aslında zam istemiyoruz. Biz akaryakıtın düşmesini istiyoruz. Çok zam oldu ama akaryakıta gelen her zamdan dolayı esnaf her gün zarar etmektedir. Şehir içindeki arkadaşlar para kazanmıyor, beldelerdekiler de çok cüzi bir para kazanıyor. Adam günlük 3 bin lira para kazanıyorsa bunun e kötü şartı 2 bin lirasını mazota veriyor. Geriye 800-900 bazen daha az kalıyor. Yakıta gelen zamlar aşağı çekilmediği müddetçe bizim para kazanma şansımız yok” dedi.
C PLAKA UYARISI
Esnafların bir an evvel C plakalarını takmaları konusunda uyarıda bulunan Özkan, “ Defalarca uyarmamıza rağmen Alanya’daki otellere ve büyük iş yerlerine C plaka servis yapılıyor. Esnaf arkadaşlardan diliyorum ki mağdur olmamaları için C plakalarını taksınlar. En kısa zamanda C plakalarını taksınlar yoksa cezai duruma maruz kalacaklar, araçları bağlanacak. Buradaki C plakalı esnaf arkadaşlarımız bu işten çok rahatsız sürekli bana şikâyette bulunuyorlar. Biz de gerekli mercilere bildiriyoruz. Bir de Gazipaşa ve Manavgat’tan gelip de burada çalışan arkadaşlar var. Onlar ancak kendi ilçelerinden buraya getirebilirler. Alanya içinde böyle bir çalışma yapamazlar. Mutlaka kendi ilçelerinde çalışsınlar. Burada çalışacaklarsa, Alanya’da C plaka takmaları gerekiyor.” diye uyardı - Özlem KAYGUSUZ

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2022, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169