banner84

'Ektiğimizi biçeceğiz'

Pansiyoncular Odası Başkanı Değirmenci, Nisan ayında yaşanan hareketliliğin Mayıs’ta olmadığını ancak bayram ile birlikte sezona yönelik umutlarının sürdüğünü ifade etti.

'Ektiğimizi biçeceğiz'

-Özgür YILMAZ
9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde özellikle iç pazara yönelik ciddi bir hareketliliğin olduğu Alanya’da henüz beklenilen düzeyde turizme yönelik doluluk ve harcama olmasa da sektör temsilcileri umutlu. Alanya Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, "Her şeye rağmen umutluyuz" dedi. Değirmenci, "2019 turizm sezonundan, 2018 turizm sezonuna göre yaklaşık yüzde 20 civarında turist sayısında artış öngörülüyordu. Gelen rakamlarda aşağı yukarı bunu teyit eder şekilde gözüküyor. Nisan ayı dahil olmak üzere bir önceki yıla göre, Alanyamız ve esnafımız açısından da iyi bir ivme yakalamış gibiydik. Ancak Mayıs ayı itibariyle esnafımız bu beklentiyi göremedi ve sıkıntılı bir Mayıs ayı geçirdik. Arkasından bayram geldi. 9 günlük tatil vesilesiyle de Alanya'da hem yerli hem de yabancı turist sayısında artış oldu. İlçemizde tekrardan kıpırdanma yaşandı, her ne kadar esnafımıza yeteri kadar maddi anlamda çok fazla bir katkı sağlanmış olmasa da bir nebze olsa rahatlatmış oldu. Geçen senede Haziran Ayı başlarında bu sıkıntıları yaşamıştık. Haziran dahil olmak üzere, Temmuz, Ağustos, Eylük hatta Ekim ayı da güzel geçti. Esnafımız da memnundu geçen seneden. İnşallah aynı jenerasyonu ve aynı ivmeyi yakalayarak 2019 turizm sezonunun sonunda da esnafımızın ve tüm Alanya'nın mutlu olduğu bir şekilde bitiririz" dedi. 
'BİZE BİLDİRİN'
Değirmenci, müşteri memnuniyetinden taviz verilmemesi çağrısında bulundu. Değirmenci, "Bunları yaparken de tabiki tüm esnaf arkadaşlarımızı da genel anlamda uyarılarımız olacak. Geçmiş dönemlerimizde de sloganımız idi 'Memnun olan 1 turist bin turist getirir' diye. Biz buradaki turistlerimizi de bütün samimiyetimizle, dürüstlüğümüzle, ahlakımızla ve misafirperverliğimizle karşılayıp, iyi göndererek, 2022 yılına kadar yatırım yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Fırsatçılık yapmayı düşünen esnaf arkadaşlarımız olursa da eğer büyük esnaf ailesi içerisinde eğer onları da bizlere bildirmeleri gerektiğini ve ayıklamamız gerektiğini düşünüyorum. İnşallah bu vesile ile de 2019'u çok iyi bir şekilde atlatırız ve ne ekersek onu biçeriz. Seneyede ektiklerimizi biçeriz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107