banner129

Erdoğan'dan gıda fiyatlarına müdahale sinyali

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pazardaki fiyatlar için gerekirse ayar çekeceğiz. Belediyelerimiz vasıtasıyla tanzim satış yapabiliriz" dedi.

Erdoğan'dan gıda fiyatlarına müdahale sinyali

Partisinin grup toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüksek gıda fiyatlarına tepki göstererek "Pazardaki fiyatlar için gerekirse ayar çekeceğiz. Belediyelerimiz vasıtasıyla tanzim satış yapabiliriz" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu. Pazardaki ve marketteki yüksek fiyatları sert bir dille eleştiren Erdoğan, fiyatların ateşini düşürecek önlemlerin alındığını ve alınacağını söyledi.

Erdoğan konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

"AYAR ÇEKME KARARI ALDIK"

"Kabine toplantısında bazı tedbirler için Gıda ve Tarım Bakanımız olmak üzere bazı tedbirler alacağız. CHP ve avenesi başta olmak üzere ellerini ovuşturarak ülkemizin yere kapaklanmasını bekleyenler bir kez daha hüsrana uğrayacaktır. Üreticiden tüketiciye kadar, arada bu komisyoncular var ya, vurgunu bunlar vuruyor. Herkes karını alıyor. Bu işte farklı adımlar atmak suretiyle üreticiden çıkıp tüketiciye gelen süreci sağlamak gayreti içinde olacağız. Biberiydi, çarlistonuydu, patlıcanıydı, domatesiydi; her şeyde, biz bu fiyatlara gerekirse ayar çekme kararını aldık, adımlarımızı atacağız. Belediyelerimiz vasıtasıyla biz bu adımları atacağız."

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 16:17
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107