banner129

Esnaf gün batımını bekliyor

Alanya Kalesi’nde kapanış saati sorunu sürüyor. Yaz döneminde Kale giriş saatinin gün batımının sonuna alınması yönünde Antalya Valisi’ne kadar iletilen talep henüz sonuçlanmadı

Esnaf gün batımını bekliyor

Özgür YILMAZ

Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında Alanya’da geçen yıl yapılan turizm toplantısında Alanya Kalesi’ne girişlerin güneş batıncaya kadar devam etmesi yönünde talepte bulunulmuştu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları Ve Müzeler Genel Müdürlüğü’ne iletilen, müze ve ören yerlerinin açılış kapanış saati uygulamasının bölgenin turizm yapısına göre şekillendirmesi talebi bürokratik engellere takıldı. Aradan bir sezon geçti ve başta taksiciler olmak üzere sektörün talebi karşılıksız bırakıldı.

'CİDDİ BİR KAZANIM OLUR'

Alanya Şoförler Odası Başkanı Recep Çalış, "Valimize, Alanya Kalesi'nin kapanış saatlerinin erken olduğunu ve bu saatlerin mümkünse uzatılması gerektiğini talep etmişti. Sayın valimiz bu konuda çok ciddi bir yaklaşım göstererek, bu saatlerin uzatılması yönünde müze müdürümüze talimat verdi ve o andan itibaren de giriş saatleri uzatılmıştı. Bu da esnafa çok ciddi anlamda bir destek sağlıyordu. Bu yılda 1 Nisan'dan itibaren kalemimizin giriş saatleri sabah açılış 8 akşam, kapanış son bilet alış 18.45 oldu. Bu konuda  müze müdürümüze bir  ziyaretimiz olacak ve  talebimiz olacak. Bunun mümkünse bir saat daha uzatılması ile alakalı ve hatta açılışın bir saat geçe alınıp, kapanışın gün batımına kadar uzatılması yönünde bir talebimiz olacak. Ne kadar karşılık bulur bulmaz bilemiyoruz. Eğer ki uzatılırsa bir saat daha bu hem bizim taksici esnafımızın açısından, hem de kaledeki esnafımız açısından ciddi bir kazanım olacak. Bir de akşam havanın serinlemesi ile gelen misafirlerimizin o saatlerde daha fazla kaleyi ziyaret etmeyi tercih edecekleri kanaatindeyim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107