banner129

Esnaf havanda su dövüyor

Antalya ve Alanya-Gazipaşa Havalimanları'na inen turist rakamlarında geçen yıla oranla yükseliş yaşansa da, esnaf bu yükselişin kendisine yaramamasından muzdarip

Esnaf havanda su dövüyor

-Haber Merkezi
'Bacasız sanayi' olarak adlandırılan turizmde, Antalya'da tüm zamanların rekorları kırılmaya devam ediyor. Bu yıl 1 Ocak-22 Ağustos döneminde gelen yabancı turist sayısı 10 milyon 5 bin 323'e ulaştı. Antalya ve Alanya-Gazipaşa havalimanları verilerine göre, 1 Ocak-22 Ağustos 2019 tarihleri arasında kente gelen yabancı turist sayısında 2018'in aynı dönemine göre yüzde 17,6'lık artışla tüm zamanların rekoru kırıldı. En çok turist gelen ülkeler bakımından Rusya ilk, Almanya ikinci sırada yer aldı. 
ANTALYA'DA DA AYNI SORUN
Kayıtlara geçen rekorlara rağmen esnaf bu durumdan mutlu değil. Gelen turistlerin yalnızca otellere yaradığını belirten esnaflar, Herşey Dahil sistemi nedeniyle ne kadar turist gelirse gelsin kendilerine yaramayacağını düşünüyor. Özellikle sosyal medya üzerinden paylaşılan rekor haberlerine tepkilerini gösteren esnaflar istediklerini alamadıklarını ifade ediyor. Alanya dahil olmak üzere Antalya esnafının da aynı kanı da olduğu durum üzerinden yapılan yorumlardan birkaçı esnafın durumun iç açıcı olmadığını gösterdi. 
ESNAFIN DERDİ AYNI
Mustafa Doğan isimli bir vatandaş, "Sadece hava yolları ve otellere yaradı esnafa hiiiç yaramadı cebine 5 dolar katan tatile gelmiş" derken, Ömer Yüksel, "Boş beleş Turist. Rus'un da diğer Ülkelerin de Köylüsü geliyor. Turist otelden çıkmıyor. Çıksa da zaten Otel sahipleri parsellemiş. Kendi alışveriş mekanlarına götürüyor. Kalanı da büyük mağazalar topluyor. Kalan biz esnaflar havanda su dövüyoruz" diyerek yaşanılan durumu gözler önüne serdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107