banner129

Esnaf mülk sahibine kızdı

Resmi Gazete’de 13 Eylül 2018 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne göre, döviz cinsi ile kira dönemi sona ermesine rağmen Alanya’da esnafın mağduriyeti sürüyor. Konaklı’da 20 esnaf mülk sahibine tepki amacıyla dükkanlarını kapattı.

Esnaf mülk sahibine kızdı

“Türkiye’de yerleşik kişilerin menkul ve gayrimenkul alım satım, taşıt ve finansal kiralama da dahil olmak üzere menkul ve gayrimenkul kiralama, leasing ile iş, hizmet ve eser sözleşmelerindeki ödemeleri döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak belirlenmeyecek” bu karar resmi gazetede 13 Eylül 2018’de yayınlandı. Bu kati karara rağmen mağduriyetler devam ediyor. 
MÜLK SAHİBİNİN EURO ISRARI DÜKKAN KAPATTIRDI
Konaklı'da Nergiz Sokak'ta bir otelin altında bulunan 20 esnaf, işyerlerinin mülk sahibi Mustafa Şahin’in Euro cinsinden kira talebi üzerine kapatma kararı aldı. 
'OLMAYAN TURİSTLE NASIL ÖDEYECEĞİZ?'
Esnaf, "40-50 bin lira olması gereken dükkanlara bu yıl bir önceki yılın yarısı olan 12 bin 500 Euro istendi. Pandemi nedeniyle olmayan turist ve satışlardan dolayı kira ödeyecek durumda değiliz. Kendisinden makul bir kira talebinde bulunduk kabul etmedi. Bizde bu durumu protesto ederek makul bir kira teklifi ile gelinceye kadar dükkanları kapatma kararı aldık" diyerek kepenklere kilit vurdu.  Dükkanlarını kapatan esnaf Mustafa Şahin’in aksine kardeşi olan belediye meclis üyesi Ali Şahin’in ise esnafa destek amacıyla kirayı 15 bin lira olarak aldığı için teşekkür etti. -Özgür YILMAZ

banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞEVKİ Mecek
ŞEVKİ Mecek - 8 ay Önce

İnsanlarda vicdan kalmamış

SIRADAKİ HABER

banner107