banner84

Esnafa belge uyarısı

Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir, gıda üreten, alan ve sanat tüm işletmelerin, işletme kayıt belgeslerini bu ayın sonuna kadar almaları gerektiğini hatırlattı

Esnafa belge uyarısı
 Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir açıklamasında şunları söyledi: "5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu’nun 30 Maddesi ile 17/12/2011 tarih ve 28145 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan, Gıda işletmeleri Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik  gereği Gıda İşletmelerinden (Otel, Çay Ocağı, gözleme, kuruyemiş, kahvehane, mandıra, pastane, dondurmacı, pastane, bakkal, market, restaurant-lokanta vb. daha önce bu belgeyi almamış olan isletmelerin, 2014 yılı 31 Aralık tarihinde kadar başvuru yapması gerekmektedir. İşletme Kayıt Belgeleri'nde yıllık vize yapılmamaktadır, ilçe müdürlüğümüzden İşletme Kayıt Belgesi alan işletmelerin adres değişikliği (taşınma), ünvan değişikliği yapmadığı (devretme-isim değiştirme) veya işletmeyi kapatmadığı sürece İşletme Kayıt Belgeleri için herhangi bir yenileme yaptırmasına gerek yoktur."
Demir şöyle devam etti: "Kayıt belgesi almayan Gıda İşletmelerine 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu’nun 30 Maddesi 1. Fıkrası gereği yasal işlem uygulanacaktır. 31/12/2014 tarihine kadar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne müracaat ederek işletme kayıt belgesini almayan tüm işletmelerin alması zorundadır."

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107