banner129

Esnafa ikinci kredi müjdesi

Alanya Keykubat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Velittin Yenialp, esnafların artık gerekli şartları yerine getirdikleri takdirde, mevcut kredileri olsa da ikinci krediyi çekebileceklerini duyurdu.

Esnafa ikinci kredi müjdesi

Asiye ELİAÇIK
Özgür YILMAZ

Kredi finansmanı konusunda şu anda kooperatiflerin herhangi bir sorunu olmadığını söyleyen Alanya Keykubat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Velittin Yenialp, esnafa kredi kullandırma konusunda yaşanan değişiklikleri de aktardı.
“İLK KREDİYİ KAPATMADAN İKİNCİYİ ALABİLİYORLAR”
Yenialp, “Kredilerimizde bir dönem finansman açısından bir sıkıntı yaşamıştık. Ancak bu dönemde herhangi bir sorun yaşamıyoruz. Artık ikinci kredilerin de verilmesi gündemde ve vermeye de devam ediyoruz. Daha önceden ilk krediyi kullandıktan sonra, esnaflar ikinci krediye başvurdukları zaman hakları yoktu, çıkmıyordu. İlk çekilen kredinin kapatılması gerekiyordu ama şimdi kapatılmadan da ikinci krediyi verebiliyoruz. Faiz oranlarımızda yıllık yüzde 8 ve vadeleri 4 yıl, 1 aylık veya 3 aylık dönemler halinde oluyor. Kooperatiflerimizde herhangi bir sıkıntı yok finansmanımız var. Esnaflarımız istedikleri zaman, kanuni yükümlülükleri yerine getirdikleri müddetçe kredilerini veriyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107