banner129

Geldi gelecek 'doğalgaz'

Dokuz ay önce ALTSO’nun girişimi ile gündeme gelen, Enerji Bakanı Fatih Sönmez’de açıkladığı “Alanya’ya Doğalgaz” müjdesinde bir gelişme henüz yaşanmadı. Alanya için önemli bir ihtiyaç haline gelen doğalgaz çalışmalarının hızlandırılması vatandaşın en önemli isteği oldu. 

Geldi gelecek 'doğalgaz'

-Rayıf DOĞRULU
2019 yılı içerisinde Nisan ayında ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in Mayıs ayında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Sönmez’in büyük bir müjde tanımı ile gerçekleşen Alanya’ya doğalgaz müjdesi söylerimden sonra konu ile alakalı derin bir sessizlik hakim. Özellikle hanelerde, iş yerlerinde ve turizmin kalbi Alanya’da turizm sektöründe önde gelen turizmcilerin büyük beklentisi olan doğalgaz müjdelerinden sonra herhangi bir gelişme olmaması dikkat çekiyor.
GELİŞME YAŞANMADI
2019 Yerel seçimlerinin ardından Antalya İl Başkanlığı kurban bayramı programında açıklama yapan Alanya’lı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun: “Seçimi kaybettik diye yatırımları durduracak değiliz” açıklamasından sonra konu ile ilgili bir gelişme yaşanmaması dikkatlerden kaçmadı.
3 AY GEÇTİ
“Antalya'nın önemli bir kısmına doğalgaz arzını sağladık. Manavgat, Alanya, Gazipaşa, Anamur, Korkuteli ve Kumluca ilçelerine gaz arzı sağlanmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bu konudaki bütün plan ve projeleri hazırladık. En kısa sürede hayata geçireceğiz. Antalya ve çevre ilçeleriyle beraber toplam doğalgaz abone potansiyeli 640 bin" açıklaması yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Sönmez’in açıklamasından bu yana 3 ay geçmişti.

banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlhan ALTUNBAŞ
İlhan ALTUNBAŞ - 11 ay Önce

Bence ALANYA'YA Doğalgaz HİÇ GELMESİN. Nedenlerini herkes düşünsün bulsun.

SIRADAKİ HABER

banner107