banner84

Hamsi 25 TL'den tezgahlarda

1 Eylül itibariyle denizlerde av yasağı kalktı. 'Vira bismillah' diyerek sezonu açan balıkçıların tezgahları doldu. Vatandaşın en çok tercihi olan hamsi de tezgahta yerini aldı

Hamsi 25 TL'den tezgahlarda

-Haber Merkezi
Denizlerde av yasağının kalkması ile birlikte Alanya Balık Hali'nde hareketlilik başladı. Tezgahlarını dolduran balıkçılar, müşterilerini beklerken, beklentilerini yüksek tutuyor. Balık sezonu öncesinde istediğini elde edemeyen balıkçılar, balık sezonunun açılması ile birlikte denizde yaşanan bolluğa da dikkat çekti. Her kesimden vatandaşın tercihi olan hamsi de tezgahta yerini 25 TL'den aldı. 
ÇEŞİT ARTACAK, FİYAT DÜŞECEK
Alanya Balık Hali'nde balıkçı olan Hasan Eroğlu, şu anda fiyatların normal seyirde gittiğini belirtti ve ilerleyen günlerde fiyatlarda düşüş yaşanacağını söyledi. Eroğlu, "Av yasağının kaldırılmasıyla trol ve gırgır tekneleri artık balığa çıkabiliyor. Bununla birlikte balık çeşitleri artacak ve fiyatlar çok düşecek. Her kesime uygun balık fiyatları olucak. 10 TL den başlayan fiyatlar olup herkes balık yiyebilecek" diye konuştu. 
HAMSİ BEREKETİ YAŞANACAK
Şu anda 25 TL'den hamsinin satışa çıktığını ifaden eden Eroğlu, hamsinin bu yıl bol olması nedeniyle fiyatında düşüş olacağını söyledi. Eroğlu, "Günümüzde en uygun ve en doğal gıda balık kaldı. Bu sene hamsi bol olucak. Geçen sene Palamut boldu. Palamut bol olduğu zaman, hamsi olmuyor, palamut hamsiyi yediği için. Şu an tezgahlarda 25 TL'den yerini aldı. Ama ilerleyen günlerde düşüş yaşanır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107