banner84

Hibe desteği için başvurular başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yüzde 50 hibe destekli bireysel sulama makineleri alımı için başvurular başladı

Hibe desteği için başvurular başladı

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında, Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ 14 Mayıs 2014 tarih ve 29000 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe girdi. 

Alanya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar yaptığı açıklamada, "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca Tarımsal arazisi olan ve Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS ) kayıtlı olan tüm çiftçilere, Damlama-Sulama Makine ve Ekipmanlarını almak için başvurmaları durumunda, alınacak alet ve ekipmanların yüzde 50'si hibe olarak verilecektir. Kalan yüzde 50'lik kısım ise çiftçinin kendisi tarafından ödenecektir" dedi.
İlçe Müdürü Mehmet  Rüzgar’dan alınan bilgilere göre  2014 yılında yüzde 50 Hibe Desteği verilecek Bireysel Sulama Makine Ekipmanları; tarla içine Damla Sulama Sistemleri kurulması, tarla içine Yağmurlama Sulama Sistemleri kurulması, tarla içine Mikro Yağmurlama Sulama Sistemleri kurulması, Lineer Sistem Yağmurlama Sulama Makinesi alınması, Center - Pivot Yağmurlama Sulama Makinesi alınması, Tamburlu Sistem Yağmurlama Sulama Makinesi alınması ve Güneş Enerjili Sulama Sistemi kurulması gibi kalemlerden oluşuyor.
Hibeye esas mal alım tutarı, gerçek kişiler için 100.000 TL, tüzel kişiler için 200.000 Tl’yi geçemeyecek. Yatırımlar için başvuru süresi, tebliğin yayınlandığı tarihten itibaren 60 gün olup, son başvuru tarihi 14 Temmuz 2014 olarak açıklandı. Yatırımcılarca hazırlanan başvurular, Antalya İl Müdürlüğüne sunulacak. Son başvuru tarihi itibariyle teslim edilen başvurular, 20 gün süre ile İl Müdürlüğü'nde değerlendirilecek. Detaylı bilgi almak isteyen üreticiler,  Alanya İlçe Müdürlüğü'ne giderek, gerekli teknik bilgileri alabilecekler.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157