banner84

İftarlıklara bayramlık zam

11 Ayın Sultanı Bereket ve huzur ayı ramazanın gelmesiyle beraber perakende sektöründe hazırlıklar tamamlandı. Alanya Posta TV'de ramazan soflarımızı şenlendirecek besinlerin fiyatlarını sizler için araştırdık. İşte Ramazan Ayında sebze meyve ve şarküteri gıdalarının fiyatları.

İftarlıklara bayramlık zam

Engin ANAK
Son zamanlarda yaşanan zamlar şarküteri gıdalarına da yansıdı. Geçen haftaya göre peynir fiyatlarında yüzde 20 artış yaşandığını dile getiren esnaf Serkan Sipahi ''Şarküteri reyonunda peynir fiyatları 16 lira ile 45 lira arasında değişkenlik gösterirken, zeytin fiyatları ise 15 liradan 40 liraya kadar yükseliyor'' dedi.
GRAM AZALDI FIYAT ISE ARTTI
Ramazan ayında iftar soflarımızın olmazsa olmazı şüphesiz ki Ramazan Pidesi. Un fiyatlarında zam yaşanmasıyla birlikte ramazan pidesi de zamdan nasibi aldı. Geçen yıl 250 gramı 1.5 tl den satışa sunulan ramazan pidesi bu sene 200 gram olurken fiyatı ise 2.5 tl olacak.
3 NOKTAYA İFTAR ÇADIRI KURULACAK
Alanya Belediyesi, Ramazan ayı boyunca her yıl olduğu gibi ilçe merkezi, Mahmutlar ve Konaklı’da kurduğu iftar çadırında vatandaşa iftarlık ikramında bulunup, hükümet meydanında belediye binası yanında ise Ramazan eğlencelerinin yer alacağı bir etkinlik alanı oluşturdu.
İŞTE PAZARDA MEYVE SEBZE FİYATLARI
Domates kg 3.75 - 6 tl
Marul tane 3.5 tl
Havuç kg 5-6 tl
Çilek kg 8 tl
Kabak kg 2.5 tl
Salatalık kg 2 tl
Taze fasülye kg 7.5 tl 
Yeşil biber kg 5 tl
Kırmızı Biber kg 12 tl
Dolmalık Biber kg 6 tl

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107