banner129

'İhtiyaçtan fazla konut üretiliyor'

Tarım alanları imara açılan Antalya’da ihtiyaçtan fazla konut üretildiğini vurgulayan ATSO Başkanı Budak, imar alanlarının nüfusa göre planlanması gerektiğini söyledi

'İhtiyaçtan fazla  konut üretiliyor'

 Antalya Ticaret Ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, kentte konut fiyatlarının Diyarbakır, Mardin gibi şehirlerden bile aşağıda olduğunu belirterek, "Demek ki çok üretiyoruz, arzdan dolayı fiyatlar aşağıda dedi.

İMAR ALANLARI NÜFUSA 
GÖRE PLANLANMALI
Antalya büyürken yeni imar alanı oluşturulmasını anlayışla karşıladığını ifade eden Budak, ancak buralar imara açılırken nüfus projeksiyonun dikkate alınıp alınmadığını merak ettiğini söyledi. Kepez ve Muratpaşa başta olmak üzere tüm ilçelerde yeni imara açılan alanlar için "Gelecek nüfus projeksiyonu var mı?" diye soruna Budak, eğer varsa bunun kendileriyle paylaşılmasını istedi. ATSO öncülüğünde gerçekleştirilen ortak akıl toplantılarında 20-25 yıllık nüfus projeksiyonlarına göre planlamalar yapılması fikrinin kabul gördüğünü hatırlatan Budak, “Nüfus projeksiyonu varsa altyapı çalışmaları tamamlandı mı ya da devam ediyor mu? Alt ve üst yapı çalışmaları tamamlandı mı? Yoksa imara açıldı arkası gelir diye mi düşünülüyor?” diye sordu. Budak konuyla ilgili şöyle konuştu: "Antalya’daki konut fiyatları baktığınızda Diyarbakır’dan Mardin’den çok daha aşağıda. Demek ki çok üretiyoruz, arzdan dolayı fiyatlar aşağıda. Zaten kent estetiği ve betonlaşmadan şikayetçiyiz. Estetik konularında bile çalışmalar yapılmalı. Altyapının ve üst yapının tüm gereklilikleri tamamlanıp hazır hale getirildi mi? Bunlar var mı? Merak ediyorum. Bunu başta büyükşehir ve merkez ilçeler olmak üzere tüm ilçeler yapsınlar."
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2014, 16:33
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107