banner84

İşçinin yevmiyesi çıkmıyor

Kış mevsiminde en çok tüketilen ürünlerden olan narenciye türleri üreticiyi zarara uğratıyor. Alanya Postası Gazetesi'ne konuşan üretici, hasat yapan işçinin bile yevmiyesini ödeyemeyecek durumda kaldığını söyledi

İşçinin yevmiyesi çıkmıyor

-Haber Merkezi
Alanya'nın bir zamanlar en önemli ekonomi kaynaklarından olan narenciye ticareti, artık önemini yitirmeye başladı. Portakalın 1 TL olduğu söyleyen işçiler, günlük yevmiyelerini bile çıkartamamaktan ve işlerinin zorluğundan yakındı. Yağmur çamur demeden hasat yapan işçilerin durumunu ise üretici Hasan Okşar Alanya Postası Gazetesi'ne anlattı.
'HER ŞEYİ ZARARINA YAPIYORUZ'
Para kazanamadıklarından dert yanan Hasan Okşar, "Portakalları büyütüyoruz, bakıyoruz, gübresini, suyunu ve ilacını veriyoruz ama hiçbir zaman için para kazanmıyoruz. Bugün portakalın piyasası 1 lira olduğu için bugün ki işçinin yevmiyesini çıkaramıyoruz. Ama toplamak zorundayız. Buradan topluyoruz Alanya sebze haline bırakıyoruz. Sebze halinden de, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlere satışa gidiyor. Orada kaç paraya satıyorlar bilmiyorum. Ama biz şu an işçinin yevmiyesini çıkamıyoruz. 10 tane bahçemiz var ama hiç para kazanamıyoruz ama yine de toplamak zorundayız. Bir şey diyecek halimiz yok ki zaten her şeyi zararını yapıyoruz" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107