banner84

Konaklamada yeni tercih tatil evleri

Turizm şehri Alanya'da sezonun açılmasıyla birlikte yerli ve yabancı turistler otellerin yanı sıra tatil evlerini tercih ediyor. 

Konaklamada yeni tercih tatil evleri

-Engin ANAK
Alanya'da son yıllarda revaçta  olan tatil evleri yerli ve yabancı turistlerin ilgisiyle karşılaşıyor. Otelde kalmak istemeyen tatilciler, günlük tatil evlerinde kalarak ev konforunda bir tatil geçiriyor. Özellikle son yıllarda yerli ve yabancı turistler tarafından tatil evlerinin  tercih edildiğine dikkat çeken Alanya Emlakçılar Derneği Basın Sözcüsü Ali Özsoy, ''Alanya tatil evleri epeyce gündemde. Biliyorsunuz Alanya popüler, tatil için tercih edilen bir şehir. Bu nedenle Alanya'ya tatile gelmek isteyen veya gelen vatandaşlar arasında otele gitmek istemeyenler, otel standardında yaşamak istemeyenler ya da aile yaşam tarzlarına uymayanlar gündelik tatil evleri tercih ediyorlar'' dedi.
KİŞİLERİN  KİRAYA VERMESİ YASAK 
Tatil evlerinin işleyişi hakkında da bilgi veren Özsoy, şahısların tatil evlerini kiraya vermesinin yasak olduğunu söyledi. Özsoy, ''Son çıkan yönetmelik ve kanunlara göre şahısların tatil evlerini kiraya vermesi yasak. Bir tatil evinin kiraya verilebilmesi için ilk önce maliyeye kaydedilmesi, internet IP adresi alınması ve polise kimlik bildirimi yapılması gerekiyor. Bunları yapmayanlar hem vergi cezası hem de idare yaptırımlara tabi tutuluyor'' dedi.
YAKLAŞIK 3000 TATİL EVİ BULUNUYOR
Sayısal olarak net bir sayının olmadığını belirten Özsoy, Alanya'da ortalama 3 bin kadar tatil evinin olduğunu belirtti. Özsoy, ''Sayısal olarak elimizde bir veri yok ama epeyce tercih edilmekle beraber en az 3000 civarında tatil evi var" diye konuştu. 
YERLİ TURİSTLERİN TERCİHİ TATİL EVLERİ
Özsoy, özellikle bayram dönemlerinde yerli turistlerin tatil evlerini tercih ettiğini belirtti.  Özsoy, ''Bayram dışındaki tatillerde de yerli-yabancı olmakla beraber yerli turistler tatil evlerini daha çok tercih ediyor'' dedi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107