banner84

Kurbanlıklar pazara indi

Çıplaklı Mahallesinde Alanya Belediyesi tarafından belirlenen alanda kurbanlıkla satışa sunuldu. Satışa sunulan kurbanlıklardan en ucuz küçükbaş bin, büyükbaş ise 8 bin TL'ye alıcısını bulacak 

Kurbanlıklar pazara indi

-Özgür YILNAZ
11 Ağustos’ta başlayacak Kurban Bayramı dolayısıyla kurbanlık pazarı kuruldu. Çıplaklı Mahallesi'nde belirlenen satış ve kesim alanında küçük ve büyükbaş kurbanlık satışlarına başlandı. 
KURBANLIKLAR SAHİPLERİNİ BEKLİYOR
Doğu Anadolu’da yetiştirilen büyükbaş hayvanlarının kurban vecibesini yerine getirmek isteyenler için satışa sunulmaya başlandığını belirten Zeki Tunç, "Hayvanlarımızın bakımı iyi yapıldı. Kurban kesmek isteyenleri pazarımıza bekleriz" dedi.
PAZARIN EN İRİSİ 800 TONLUK TOSUN
Pazarda büyükbaş kurbanlıkların fiyatları kurbanlığın ağırlığına göre 8 bin liradan başlayıp 15 bin liraya kadar yükselirken, küçükbaş hayvanlar ise 1000 ila 2000 lira arasında değişiyor. Pazarın en iri hayvan ise şimdilik 800 kilo ağırlığındaki tosun.
DENETİMLER BAŞLAYACAK
Bir tarafından yol denetimleri eşliğinde Alanya’ya kurbanlık sevkiyatları sürerken, belediye ekiplerinin ise önümüzdeki hafta hayvanların kurbanlığa uygun olup olmadığını denetlemesi bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107