banner84

'Mağdur olmayın'

SGK Alanya müdürü Muharrem Kaya vergi affından yararlanmak isteyen vatandaşlara son tarihin 27 Ağustos'un olduğunu hatırlatarak son güne bırakmamalarını ve aksi halde mağdur olabileceklerini hatırlattı

'Mağdur olmayın'
Mevlüt UYGUR
Alanya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Alanya İlçe Müdürü Muharrem Kaya halk arasında vergi affı olarak bilinen 7143 sayılı kanun yapılandırmasında son tarihin 27 Ağustos olduğunu hatırlatarak son güne bırakmaları halinde mağdur olabileceklerini belirtti. Kaya yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi, "Sigorta Primi, Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 7143 sayılı Kanun gereğince 31 Temmuz tarihinde sona ermesi beklenen başvuru süreleri 27 Ağustos 2018e kadar uzatılmıştı. ‘’7143 sayılı kanun İşverenlerimize ve Sigortalılarımıza yararlanma bakımından büyük imkanlar veriyor. Söz konusu imkanlardan tüm İşveren ve sigortalılarımızın yararlanması gerektiğini dikkate almalarını tavsiye ediyoruz. Bildiğiniz gibi 10 günlük Kurban bayramı münasebetiyle yapılandırmaya başvurma süresinin azaldığı da vatandaşlarımız tarafından dikkate alınmasının gerektiği unutulmamalıdır. 
'MAĞDUR OLABİLİRSİNİZ'
Kurban Bayramı sonrasına denk gelen 27 Ağustos Pazartesi günü müracaat için son gün olduğunu özellikle belirtmek isteriz. İşverenlerimizin ve Sigortalılarımızın müracaatlarını Kurban Bayram sonu olan son 1 güne sıkıştırmamaları ve bu yüzden mağdur olmamalarını tavsiye ediyoruz. Bu itibarla İşveren ve sigortalılarımızın kurumumuza olan borçlarını yapılandırma müracaatlarının son güne bırakmadan bu hafta içinde yapmalarının, son günlerde sistemin yoğunluktan dolayı tıkandığının ve olası aksaklıklar sebebiyle vatandaşlarımızın daha fazla sıra beklemek suretiyle mağdur olabileceklerini hatırlatırız. Ayrıca ilk taksit ödeme süresinin de 31 Ağustos 2018 olduğunu özellikle belirtmek istiyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 19:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107