banner84

Mülk sahipleri kara kara düşünüyor

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırış sonrasında başlayan göç dalgası Türkiye’de konut kiralarının artmasını tetikleyen önemli bir unsur oldu. Peşin ödeme ile fahiş ücret karşılığında konut kiralayan Ukraynalılarda para bitince bazı ev sahipleri kiracılarını tahliye edebilmenin yolunu arıyor ancak bir kısmının ikamet kaydının olmaması sebebiyle hukuki mücadelede çaresizlik içine düştüler.

Mülk sahipleri kara kara düşünüyor

(Özgür YILMAZ)- Ukraynalı göçmenlerin gelmesi ile birlikte başta Alanya olmak üzere turizm bölgelerinden kiralar ortalama 15-25 bin TL bandına çıkarken yer yer bu rakamlar 70 - 80 bin TL seviyesine kadar yükseldi.  Kirada oturanların bir kısmının parasının büyük bölümünü harcadığı kira vermekte zorlanmaya başladığı iddia ediliyor. Ev sahipleri ise yüksek kira alma umudu ile evini verdiği kiracılardan yana tahsilat sorunu yaşamaya başlayınca bu duruma çare bulmak için kiracıyı tahliye etmeyi planladığı ancak dava açmak için sabit ikametgah adresi olmaması sebebiyle çaresiz kaldığı öğrenildi. 
KİRALAYANLARDA KRİZ VAR
Mahmutlar’da mülteciye yüksek bedelle evini kiraya veren ancak 2-3 aydır kira tahsilatı yapamayan ev sahipleri ise bu sorundan nasıl kurtulacaklarını düşünüyor. Kimisi mülteciyi çıkarıp yeniden makul fiyata ev kiralarını çekmeyi dahi planlıyor. Aynı mahallede yaşayan bir Ukraynalı ise hırsızlık yaparken markette yakalanınca kendilerinin mülteci olduğunu paralarının olmadığını bu yüzden ödeme yapamayacaklarını söylemesi ise gelinen noktada fahiş bedelle ev kiraya veren mülk sahiplerini kara kara düşündürmeye başladı.  Ekonomik durumu iyi olan Ukraynalıların mülkiyet satın almasından dolayı herhangi bir sorun yaşamadığı ancak kiracı pozisyonundan olanlardan kaynaklı krizin her an patlayabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan müftü
Hasan müftü - 1 ay Önce

İnşaAllah daha beter olurlar yanlız paralarınızı değil evlerinizide kaybedersiniz aç Gözlü şerefsiz ev sahipleri

Uğur özdemir
Uğur özdemir - 1 ay Önce

Olacağı buydu beddua gibi olmasın ama daha beter olurlar inşAllah ,Türk olmak Alanya da ikinci sınıf vatandaş gibi oldu ama pek yakında tüm bunlar değişecek inşAllah

SIRADAKİ HABER

banner107

banner169