banner84

Nuri Demir'den esnaflara destek çağrısı

ALESO Başkanı Demir, Covid-19 vaka sayılarındaki yükselişle birlikte hayata geçirilen yeni kısıtlamaların doğru olduğunu söyledi. Demir ancak, devletin esnafa destek vermesi gerektiğini vurguladı. Demir, esnafın dükkanlarının kapalı olduğu süre zarfında "icra dairelerini de kapatın" dedi

Nuri Demir'den esnaflara destek çağrısı

Covid-19 vaka sayılarında ülke genelinde artış yaşanmasıyla birlikte yeni kısıtlamalar gündeme geldi. Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir, alınan kararların doğru olduğu fakat bu kararlar uygulanırken esnafların ekonomik desteğe ihtiyacı olduğunu belirtti.
'YİNE ESNAF ETKİLENECEK'
Demir, “'Sağlık için alınan kararlara eyvallah. Ancak esnafın hali ne olacak? Şimdiye kadar en büyük sıkıntıyı esnaflarımız çekti. Şimdi yeni yapılan kısıtlamada hiç kuşkusuz etkilenecek olan kesim yine esnaflarımızdır. Bu alınan kararlar kapsamında esnaf özel olarak desteklenmelidir. 
'ESNAFA DESTEK VERİLMELİ'
Yeni alınan kararlardan olumsuz etkilenecek olan esnafımız ekonomik olarak desteklenmelidir. İş yerleri kapanan esnafımıza ve yanlarında çalıştırdıkları personellere nakdi yardım yapılmalı. Kira yardımının yanı sıra elektrik, su, doğalgaz gibi genel giderlerini karşılamak için her ay düzenli olarak belli oranda esnafımıza nakdi yardım yapılmalı. 
'ESNAFA İCRA GELMEMELİ'
Esnaf kapalı olduğu dönemde Sigorta, BAĞ-KUR ve vergi ödemelerinden muaf tutulmalı. Borçlarından dolayı Esnafların arabalarının icra yoluyla bağlanmaması ve E-Haciz ile iş ve evlerine ve banka hesaplarına geçici bir süre el konulmaması için gerekli düzenlemenin yapılmasını bekliyoruz.'' ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 17:13
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107