banner84

Otobüsler, uçaklara yenik düşüyor

Alanya Şehirler Arası Otobüs Terminali Müdürü Osman Ertunç, sektörün sorunlarını Alanya Postası'na aktardı. Mazot fiyatlarının yüksek olmasından yakınan Ertunç, ucuz uçak biletlerinin de otobüs firmalarını etkilediğini söyledi

Otobüsler, uçaklara yenik düşüyor

Mevlüt UYGUR
Alanya Şehirler Arası Otobüs Terminali Müdürü Osman Ertunç, Alanya Postası Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, uçak biletlerinin ucuzluğu ve mazota gelen zamla birlikte otobüs firmalarının zorlandığını söyledi. Akaryakıta gelen zamla birlikte, otobüsçülerin depolarını doldurmakta sıkıntı yaşadığını ifade eden Ertunç, "Benzin ve mazota da sürekli zam geliyor.  Maliyetlerimiz artıyor. Maliyetlerin artması da bizi olumsuz etkiliyor tabi. Yolcu olsa sorun olmayacak" dedi.
'UCUZ BİLET FİYATLARI OLUMSUZ ETKİLEDİ'
Ucuz uçak biletlerinin otobüsçüleri etkilediğini kaydeden Ertunç, "Uçak biletlerinin indirimli olması bizi olumsuz etkiliyor. İnsanlar artık uçakları tercih eder oldu. Özellikle Gazipaşa Havalimanı'na inen uçaklar bizi olumsuz etkiliyor. 1 ay öncesinden uçak biletini indirimli alabiliyorlar. Uçak biletleri kışın daha uygun oluyor ve kışın biz otobüsçüler zorlanıyoruz.  Kışın otogara günlük 80-100 otobüs girip çıkıyor, yazın da 200 civarında otobüs giriyor. Kışın otobüslerimiz dolu olmuyor, boş koltuklarla seferlere gidip geliyor. Yazın okullar tatil olunca otobüslerimiz dolu oluyor. Bir de bayram dönemlerinde günler öncesinden biletler alınırdı. Ama şimdi eskisi gibi yoğunluk yaşanmıyor" dedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107