banner84

Otogarda bayram mesaisi

9 günlük bayram tatili devam ederken, son güne kalmak istemeyenler için dönüş başladı. Alanya Otogar Müdürü Ertunç, lise ve üniversite sınavları sebebiyle yoğunluğun beklentilerin altında kaldığını söyledi

Otogarda bayram mesaisi

-Asiye ELİAÇIK
Alanya Otogarı'nda bayramın ilk günlerinden beri süren yoğunluk sona eriyor. Bayram mesaisini değerlendiren Otogar Müdürü Osman Ertunç, günde en az 300 otobüsün otogara giriş çıkış yaptığını söyledi. Ertunç, "Bayram nedeniyle yoğunluk oldukça fazlaydı. Geçmiş yıllardaki 9 günlük tatillere baktığımız zaman, biraz esneklik vardı ama bunun da sebebi 1 milyona yakın öğrencinin liselere giriş sınavı ve üniversiteye giriş sınavına girecek olması. Bu da bizi etkiledi, ancak yoğunluk tabii ki en üst seviyedeydi" dedi. 
DÖNÜŞ BAŞLADI
Yolcuların dönüş trafiğinin başladığını ve dönüş yoğunluğuna göre ek seferler olacağını söyleyen Ertunç, "Her yıl bu tarz yoğunluk yaşanıyor, dolayısıyla da firmalar talep olduğu müddetçe hemen ek sefer koyup aynı saatte bir otobüs kaldırıyor. Yolcular mağdur edilmiyor ve şu ana kadar da mağdur olmadılar" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107