banner84

Pazar da 'tanzim' bekliyor

Ürün fiyatındaki artış vatandaşın cebini yaktı. Tüketicinin de satıcının da şikayetçi olduğu fiyatlar, tanzim satış beklentisini gündeme getirdi. Pazarcı iklim değişikliği ile vatandaş ise tanzim satışla fiyatların düşeceği inancında

Pazar da 'tanzim' bekliyor
Alanya Postası Gazetesi, Pazar Pazarı'nda vatandaşın ve pazarcının nabzını tuttu. Pazardaki etiketlerden memnun olmayan vatandaşlar, tanzim satışın Alanya'da açılması halinde fiyatlarda düşüş yaşanacağı inancında. Pazar esnafı havanın ısınması ile fiyatlarda değişim bekliyor.  
'PAHALILIK PAZARCIDAN KAYNAKLI DEĞİL'
Pazarcı Ömer Sönmez, "Pazardaki fiyatlardan vatandaş memnun değil.  Vatandaş sanıyor ki biz ürünü 1 liraya alıp 10 liraya satıyoruz fakat böyle birşey yok. Ürün fiyatlarındaki pahalılık bizden kaynaklı bir durum değil.  Tanzim satışlarının da fiyatları etkileyeceğini düşünmüyorum’’ ifadelerini kullandı.
'TANZİM SATIŞI PAZARI ETKİLER'
Pazarcı Şevket Demirtaş, "Satışlarımızda olağandışı bir değişiklik yok.  Tanzim satışları Alanya'da uygulanırsa fiyatları bir süre etkiler. Fiyatların pahalı olmasının sebebi ise bir üründen kaç tane insan ekmek yiyor. Ürün  pazara gelene kadar en az 6-7 elden geçiyor.  İster istemez fiyata yansıyor. Bu ürünü direkt halka vermek aradaki kişilerin ekmeğine yansır. Tanzim gelirse fiyatlar belli bir süre düşer ama çok etkilemez’’ dedi.
'GEÇEN HAFTALARA GÖRE FİYAT UYGUN'
Pazarcı Burak Tekerlek, "Fiyatlar pazarda hal fiyatına göre uygun. Vatandaş geçen haftalara göre fiyatlardan memnun. Havaların ısınmasıyla ürünler çoğaldı bundan dolayı geçen haftalara göre fiyatlarda düşüş var. Tanzim gelirse fiyatlar düşer bizim için de uygun olur. Çünkü biz de halden alırken 3 liraysa mal olmayınca 4 lira diyorlar. Yani Alanya için iyi olur" diye konuştu. 
'GEÇİCİ BİR ÇÖZÜM OLUR'
Vatandaş Mehmet Tabane, "Fiyatlar oldukça pahalı, hiç uygun değil. Tanzim uygulanırsa fiyatların düşeceğini düşünüyorum. Sebebi ise tanzim iyi olduğu için değil, belediyeler bu fiyatı süspansiyon ettiği için. Belediyeler  4 alıyorlar 3 e satıyorlar bu hep böyle oluyor. Halka bu düşüş yansır bu geçici bir çözüm olur’’ dedi.
'FİYATLAR UYGUN DEĞİL'
Vatandaş Sevgi İlkimen, "Pazarda fiyatlar uygun değil. Tanzim satışları fiyatları etkiler fakat kısa süreli olacağını düşünüyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 15:30
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107