banner129

Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması!

Rusya'dan Türkiye arasında yaşanan yaptırım meseleleri ile ilgili çok önemli açıklama geldi. Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, "Rusya ile Türkiye arasındaki tüm engeller ve yasaklar bu hafta kaldırılacak" dedi

Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması!
Dvorkoviç, "Tüm anlaşmaların bu hafta içerisinde kayda geçirileceğini düşünüyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la varılan anlaşmalar şu anda kağıt üzerine geçiriliyor. İşlerin neredeyse yüzde 99'u tamamlandı. Bazı biçimsel ayrımlar üzerinde çalışılıyor" ifadelerini kullandı.
'PROTOKOL İMZALANIR İMZALANMAZ KISITLAMALARIN İPTALİ BAŞLAYACAK'
Dvorkoviç ayrıca, hükümetin söz konusu belgelerin taslaklarını büyük ölçüde hazırladığını belirtip, "Protokol imzalanır imzalanmaz kısıtlamaların iptali başlayacak" diye konuştu.Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Erdoğan, 10 Mayıs'ta Soçi'de gerçekleştirdikleri görüşmede, Türkiye'ye hizmet, ürün, tekstil ve inşaat sektörlerinde uygulanan yaptırımların neredeyse hepsinin iptali konusunda anlaşmaya varmıştı.Türkiye'den domates alımına ve Türk vatandaşlarına vize uygulanmasına yönelik kısıtlamaların ise devam ettirileceği açıklanmıştı.
KRİTİK TARİH 22 MAYIS
Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev 22 Mayıs'ta İstanbul'da düzenlenecek Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü ülkeleri hükümet ve devlet başkanları toplantısında Rus heyetine başkanlık edecek. Bu ziyaret sırasında yaptırımların iptaline yönelik bir açıklama yapılabileceği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 14:31
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107